Реформи в дії

4 марта 2015
6076 просмотров Голосов: 0 Автор:Пророк
article7586.jpg

Реформи в дії

Українці довго очікували реформ.

Якими тільки випробуваннями та жертвами не прийшлося їх пришвидшувати. А скільки «розпечених стріл» довелося отримати революційному уряду за затягування реформ, який нарешті зірвався з «ланцюга».

Більшість громадян мріяла, що урядові реформи будуть величезним благом для них. Що в процесі їх реалізації народ опиниться, як ті гуси, що на відгудівлі, котрим силоміць напихають повні вола кукурудзи. Люди думали, що своєю жертовністю заслужили тільки благо від своїх обранців. Бо інакше, як може бути життя по-новому.

Але, замість того, щоб віддячити своїм обранцям, зверхники поступили вкрай підло. Вони добряче з народу по-знущалися.

Реформи впали на голови українців, як грім з ясного неба. Вони розпочалися із стрімкого падіння національної валюти — гривні. Спочатку біди ніхто не хотів замічати. Мовляв, нічого страшного, все з часом минеться. Але, коли національна валюта обезцінилась майже до 50 гривень за долар, вдарили на сполох. Так розпочалися дієві українські реформи — своєрідна шокова терапія.

Гривня спровокувала різке підняття цін на товари та послуги. Стихія покупок товарів — свідчення цього.

Особливого загострення вартості отримано на енергоносії — нафту та газ.

Хоча світова ціна нафти знизилась вдвічі, вартість нафтопродуктів зросла більш, як втричі. Важко знайти товар чи послугу собівартість якої не залежить від ціни нафтопродуктів. Особливо залежне від них сільське господарство, доля у собівартості продукції котрого стоїть на першому місці серед усіх галузей економіки. Все це підвищення цін на нафтопродукти відбувається в період початку весняно-польових робіт, коли аграріям вкрай необхідні кошти. Звісно, що у такій скруті, багато із них розмірковують: сіяти, чи ні.

Реформи боляче торкнулися і цін на газ. Тепер, споживачі повинні оплачувати при споживанні до 200 метрів кубічних в місяць 3,6 гривні за метр і більше 200 метрів — 7,188 гривень.

Для порівняння, корова коштує 10 тисяч гривень, а за опалення будинку у місяць потрібно витратити близько 1000 метрів кубічних газу, тобто «спалити» за місяць майже корову.

Тому, очевидний явний колапс у використанні горючих речовин. Можна впевнено констатувати, що їхня ера закінчується. Наступає інша ера — використання негорючих речовин: води та двоокису вуглецю. Ці речовини містять вуглець, водень та окислювач — кисень.

Правда, такі астрономічні ціни на газ уряд старається згладити «листами щастя», практично використовуючи старі методи своїх попередників.

Багато з читачів мені дорікнуть, що ти критиканте пропонуєш?

Відповідь розпочну із однієї розповіді.

Навчаючись у політесі, у моїй групі вчився випускник інязу. І ось, на нарисній геометрії викладач попросив цього випускника показати виконану практичну роботу із предмету. Студент відповів, що у нього роботи немає, але він усе знає, як її зробити та може розповісти викладачу. Останній відповів, що йому не потрібна усна відповідь студента, а практична робота. Тобто, студенту потрібно виконати завдання не у привичній для нього розмовній площині, а у зовсім іншій — графічній.

Те ж саме коїться із реформами.

Україна уже давно вичерпала свої можливості здійснення їх у розмовній площині. У народі кажуть — скільки раз не кажи цукор у роті солодше не стане. На жаль, зверхники і дальше стараються не помічати вичерпаності цієї площини, навіть при потужних залпах зброї на Сході України.

Я цей стан передбачив ще у 2006 році, балотуючись кандидатом на посаду міського голови Тернополя. Тоді, мої пропозиції щодо використання замінників нафти та газу викликали хіба що посміх. Навпаки, тоді робилося ніби то під націоналістичний шум усе, щоб міцно посадити Україну на російську нафтогазову «голку». Численні глашатаї зробили свою чорну справу. Плоди їхньої діяльності народ довго буде пожинати.

А мої задуми, тепер, як ніколи раніше, актуальні.

Сьогоднішні ціни на нафту та газ є цілком сприятливі для впровадження їх замінників.

Але, хто це зробить?

Державні зверхники граються у «листи щастя».

Олігархи потирають руки. Якраз ці ціни для них є найбільш сприятливими.

Тому, спасіння потопаючого, є справа рук самого потопаючого.

Кожен, хто потребує вирішити проблему енергоносіїв, зокрема заміни моторного палива може скористатися моїми рекомендаціями на сторінці «Альтернативне паливо» у Фейсбуці.

Чекаю Ваших пропозицій та зауважень на E-mail: [email protected]

Тел: (096) 534-63-01

Керівник групи energi.ua: Мирослав Копак

04.03.2015 року

Похожие статьи:

Политические статьиКоли в Україні почнуться реформи?

ОбществоУкраїнці є найменш щасливим народом у світі

ЭкономикаКоаліційна Угода 2014 не допоможе аграріям цього року

Новости Политики5 законів для Верховний Ради на цей тиждень

ОбществоЯкі реальні зміни потрібно внести в Реформи с/г для аграріїв?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk