Що являє собою Пентагон?

22 июня 2015
2529 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9282.jpg

Пентагон — найбільша офісна будівля в світі, штаб-квартира Міністерства оборони США.

Коли на самому початку 40-х років приймалося рішення про будівництво нового будинку для міністерства, головним було бажання військових отримати не черговий хмарочос, якими вже тоді була багата Америка, а, навпаки, будівлю, як можна нижче розташованою над землею. В результаті, був запропонований проект, який влаштував усіх — досить оригінальна по конструкції будівлі у вигляді п'ятикутної зірки, має верхню, наземну частину — п'ять поверхів, і нижню, що йде на два рівня в глиб землі.

Будівництво почалося в 1941 році, і вже до кінця 1942 року було закінчено. Залізобетонна конструкція була оброблена вапняком з Індіани — йшла війна, і зазвичай італійський мармур, який застосовувався для таких цілей був недоступний в США з того, що Італія воювала на боці фашизму, а, отже, була ворогом Америки. Цікавим фактом, який свідчить не тільки про минуле Пентагону, але і всіх Сполучених Штатів, досі є зайва наявність туалетів на території будівлі міністерства оборони. Вся справа в тому, що в ті часи, коли Пентагон будувався, в штаті Вірджинія, на території якого він знаходиться, ще діяла заборона для спільних туалетів для білих і чорних. Тільки таблички, які сповіщають про те, що даний заклад призначено винятково для людей того чи іншого кольору, в Пентагоні так і не з'явилися — за наполяганням президента Рузвельта.

Сьогодні у Пентагоні водять екскурсії. Просте пред'явлення паспорта — і ви в «святая святих» колишньої головної імперії Зла для Радянського Союзу, і нарядно одягнений кадет вже веде чергових туристів по коридорах і залах головної військової будівлі Америки. Закінчиться екскурсія біля меморіалу пам'яті загиблих у теракті 11 вересня 2001 року — тоді один з літаків, захоплених терористами, впав на ліве крило будівлі. Скромна плита з чорного мармуру мовчки нагадує про трагедію, що забрала життя як співробітників Пентагону, так і пасажирів рейсу 77.

Похожие статьи:

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети