Що не пускає Україну в ЄС?

21 мая 2015
1938 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8733.jpg

Петро Порошенко за рік свого перебування при владі вже неодноразово обіцяв нам швидке скасування віз до країн Євросоюзу. Ось кілька днів тому ми знову були свідками того, як Петро Олексійович привселюдно заявив про те, що з початку 2016 українці зможуть без отримання віз відвідувати країни ЄС.

Але цікаво, а що думають з цього приводу єврокомісари? Чи готова Європа відкрити свої кордони для України? Як виявилося не зовсім.

Так, наприклад, в мережі можна знайти звіт Європейської комісії щодо України, датованого 8 травня, в якому чорним по білому сказано, що громадянам України поки не варто сподіватися на введення безвізового режиму між ЄС та нашою країною в найближчому осяжному майбутньому.

Але, як же так, адже президент Порошенко впевнено заявляє про те, що ЄС готовий вже з початку 2016 скасувати візи для українців. А так же гарант переконує українську громадськість у тому, що в країні активно впроваджуються положення «Плану дій візової лібералізації» (ПДВЛ).

Так і хочеться вигукнути: «Так, невже?» А от у Європі так не вважають.

Кілька днів тому відповідальний за розширення ЄС євро комісар Йоганнес Ган заявив, що поки український уряд не виконає ряд основних вимог, які є в (ПДВЛ) — на скасування безвізового режиму сподіватися безглуздо.

Так про що ж ідеться, що є, на думку єврокомісарів непереборною перешкодою на шляху до безвізового режиму?

Відповідь проста, очевидна і не є «відкриттям» для наших політиків. Вся справа в корупції, яка як «ракова пухлина» вразила всі гілки української влади.

Дуже добре з цього приводу написав у своєму ФБ український політик Сергій Бондарчук:

«Поки в нашій країні ця (судова) гілка влади не стане незалежною, поки закон сили буде вирішувати суперечки, корупція буде вершити бал. Зате інвестори хочуть одного — сила закону має стати маслом для іржавої державної машини, яка була б здатна запустити механізми ринку і здорової конкуренції.

Саме викорінення корупції та хабарництва, так само як і протест проти відкладання підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, були головними рушійними мотивами мирної революції 2013-2014 рр, яка переросла в криваві протести і призвела до смерті багатьох громадян нашої країни.

І ось диктатор Янукович повалений, до влади приходять нові лідери-реформатори, а корупція як була, так і залишилася. Більше того, останнім часом зростає невдоволення, що в багатьох секторах економіки, сільського господарства та охорони здоров'я і багатьох інших інститутах сума хабарів для вирішення того чи іншого питання доросла в кілька разів порівняно з попереднім режимом!!! "

Практично про те ж заявив і президент Єврокомісії Жак-Клод Юнкер: «Корупція підриває вашу економіку. Вона з'їдає весь прогрес. Прийшов час покінчити з цим — караючи порушників і запобігаючи її прояв ».

Не приховують свого роздратування і невдоволення повільним просуванням антикорупційних реформ інші українські парламентарії. Так, у парламентській фракції «Самопоміч» впевнені, що «Яценюк хоче зберегти старий порядок, або максимально уповільнити реформи, оскільки старі схеми ще дозволяють брати участь у загальному « дерибані » державних коштів».

Що ж, нам залишається тільки шкодувати про те, що наш уряд слабкий і не здатний на ініціацію суттєвих позитивних перетворень в країні. А корупція тим часом залишається основним стримуючим фактором, який стоїть на шляху євроінтеграції нашої країни.

І чим швидше ми зможемо подолати цей бар'єр, тим швидше зможемо відчути себе частиною цивілізованого європейського суспільства. Адже думаю всім вже зрозуміло, що Майдан не розглядають в Європарламенті як привід для введення безвізового режиму з нашою країною.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети