Що потрібно Путіну в Україні

2 мая 2015
2406 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8487.jpg

Західні гроші останнім часом стали повертатися на московські ринки акцій та облігацій, а приватні російські компанії зараз знову можуть брати кредити, хоча й за вищими ставками, ніж їхні західні конкуренти. Все це стало можливим тільки тому, що в боях на Україні настало затишшя після укладення в лютому Мінської угоди про припинення вогню.

Такою думкою поділився політичний оглядач Леонід Бершидський на сторінках агентства Bloomberg.

Умови перемир'я на сході України, найімовірніше, не будуть виконані до кінця, висловлює припущення автор. Хоча масштабні військові дії припинилися, і частина важких озброєнь була відведена від ліній поділу сторін, час від часу все ще відбуваються локальні зіткнення. Більш стійкий мир після підписання угоди про припинення вогню був би можливий у тому випадку, якби проросійська сторона була б по-справжньому зацікавлена в припиненні воєнних дій.

Тим часом, український уряд не захотів надати велику автономію утримуваним проросійськими бойовиками областям — це стало однією з умов Мінського угоди — поки в цих областях не будуть проведені вибори відповідно до українських законів. Але це, на думку експерта, тупик: ніяких виборів не буде, поки командири бандитів — а також ті, хто керує ними з Москви — не будуть задоволені своїми новими повноваженнями.

У цій ситуації США ведуть розмову вже не про розширення санкцій, а тільки про їх збереження, відзначає автор. Оскільки американці розуміють, що, якщо Росія знову почне масштабний наступ, на яке потрібно буде відреагувати, їм буде вкрай важко переконати Європу підтримати їх ініціативу щодо посилення санкцій.

Президенту Путіну переважний цей свого роду баланс, пише Бершидський — дозволяє інвестиційному підйому в Росії набрати швидкість і при цьому утримуючи Україну на гачку. Для цього необхідно, щоб події розвивалися за сценарієм замороженого конфлікту, відповідно до якого не повинно бути ні війни, ні остаточної угоди, і створилася така ситуація, яку можна було б підтримувати нескінченно — як у випадку з Придністров'ям, невизнаною державою на кордоні України і Молдови, існуючою з початку 1990-х років. З точки зору Путіна, переваги такої ситуації очевидні: якщо конфлікт в Україні залишатиметься невирішеним, це завадить її інтеграції з Євросоюзом та НАТО.

На думку експерта, такий стан застою неприйнятний для України — за тих же самих причин, однак зараз уряд у Києві виявився у глухому куті. Вони не можуть почати військову операцію з повернення територій, тому що в цьому випадку ризикують програти. Президент Петро Порошенко, найімовірніше, в кінцевому підсумку мовчки погодиться на тимчасову заморозку конфлікту, тому що Україна теж зможе отримати певну вигоду з того психологічного ефекту.

Не заперечуючи наявність логіки в багатьох вищенаведених тезах Бершидського, я все ж не погоджуся з його оптимістичними оцінками щодо сьогоднішнього стану і найближчими перспективами російської економіки. Він надає, на мою думку, занадто велике значення тимчасовому полегшенню на фінансових ринках Росії.

Насправді, ситуація в російській економіці зараз дуже погана. Причому, Путін явно помилився в недавньому твердженні, що РФ вже нібито пройшла найбільші труднощі і що колапсу російської економіки не буде.

Нагадаю, перший квартал поточного року економіка РФ закінчила глобальним фронтальним спадом — падінням всіх основних економічних показників: реальних зарплат і доходів населення, роздробу і послуг, інвестицій, будівництва, промисловості.

Перспективи ж російської економіки надзвичайно жалюгідні.

Ще раніше — 15 квітня — російські ЗМІ розвідали, що в уряді РФ перебувають в шоці від величезного дефіциту бюджету і темпів проїдання резервів.

При цьому, нагадаю, тиждень тому експерти Центру макроекономічних досліджень (ЦМІ) Ощадбанку оприлюднили доповідь «Нові реалії російських держфінансів», в якому попередили, що російському уряду доведеться витратити до кінця поточного року на покриття дефіциту бюджету практично весь резервний фонд.

А всього пару днів тому глава Ощадбанку і колишній глава Мінекономрозвитку РФ Герман Греф розніс в пух і прах верховну російську владу, звинувативши її в нездатності на реальні реформи. Без яких Росія приречена на подальше загнивання.

Крім того, учасники опитування, проведеного недавно тим же агентством Bloomberg, назвали Росію гіршим місцем у світі для інвестицій на найближчі 12 місяців.

Так що колапс російської економіки в умовах збереження нині діючих санкцій Заходу просто неминучий. Для хоча б пом'якшення їх Путіну потрібно повернути Україні Донбас, а для повного скасування — повернути ще й Крим.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети