США зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

4 февраля 2014
8064 просмотра Голосов: 0 Автор:Євген Торін
article3563.jpg

Держсекретар США Джон Керрі сказав, що Україна, яка зіштовхнулася з політичною кризою і масовими анти-урядовими протестами, повинна володіти можливістю встановити тісні зв'язки з Європою, якщо хоче, і не піддаватися примусу з боку більш потужних сусідів, таких як Росія, — пише видання «Washington Post»з посиланням на агентство «Associated Press».

— Ніде боротьба за демократичне, європейське майбутнє не важлива більше, ніж в Україні, — заявив Керрі на конференції з питань безпеки в Мюнхені. — Хоча на вулицях присутні сумнівні елементи, як в будь хаотичної ситуації, більшість українців хоче жити вільно в безпечній, процвітаючій країні.

Пізніше, на зустрічі з лідерами опозиції, Керрі підтвердив підтримку США «демократичних, європейських сподівань українців і спроб лідерів виступити на захист демократії і вибору», — як свідчить Держдепартамент. Він закликав опозицію продовжувати переговори з урядом.

За офіційною інформацією департаменту, Керрі також повідомив міністру закордонних справ України Леоніду Кожарі про необхідність звільнити політичних ув'язнених, зайнятися ситуацією, що погіршується з дотриманням прав людини, захистити демократичні принципи і сформувати «технічний уряд», яке зможе зайнятися економічними проблемами країни та європейськими сподіваннями її громадян.

Криза в Україні почалася після того, як президент Віктор Янукович відмовився від угоди з поглиблення зв’язків із Європейським Союзом на користь зближення з Росією. Незабаром протести включили широкий спектр невдоволення корупцією, жорстокої міліцією та інших проблем.

У своєму зверненні Керрі заявив, що протестуючі «борються за право зближуватися з партнерами, які допоможуть їм реалізувати їх устремління — і вони вирішили, що їх майбутнє не повинно бути пов'язано виключно з єдиною країною, і звичайно до нього не повинно бути примусу».

Він заявив, що США і ЄС «солідарні з народом України в цій боротьбі».

Серед слухачів були присутні американські, європейські та інші дипломати, правники, військовослужбовці, фахівці з аналітичних центрів та академічних кіл та колишні представники урядів, такі як Генрі Кіссінджер.

Керрі не критикував безпосередньо Росію, яка звинуватила Захід у розпалюванні заворушень в Україні. Він тільки сказав «Росія та інші країни» не повинні розглядати європейську інтеграцію своїх сусідів як процес, який їм шкодить.

-Фактично, урок останніх п'ятдесяти років полягає в тому, що ми можемо досягти набагато більшого, якщо США, Росія і Європа стануть співпрацювати. Але не сумнівайтеся: ми продовжимо висловлюватися, коли наші інтереси або цінності ущемлені будь-якою країною в регіоні, — заявив Керрі.

Керрі вставив свої зауваження про Україну в більш широкий контекст «тривожної тенденції» руху до деспотії серед урядів центральної та східної Європи.

— Прагнення громадян знову розтоптані корумпованими, олігархічними інтересами — інтересами які використовують гроші для придушення політичної опозиції та інакомислення, покупки політиків та засобів масової інформації, і послаблення незалежності судочинства, а також прав неурядових організацій, — додав він.

Виступаючи на конференції перед Керрі, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров затаврував підтримку Заходом української опозиції, припустивши, що це призвело до ескалації насильства.

-Чому ми не чуємо засудження на адресу тих, хто захоплює і утримує урядові будівлі, підпалює міліцію, використовує расистські, антисемітські та нацистські гасла?, — поцікавився Лавров.

Керрі зробив свою заяву спільно з міністром оборони США Чаком Хейгела, який безпосередньо не згадував про Україну.

Хейгел повторив заклик Керрі до «транс-атлантичного відродження» і подвоєння зусиль у бік поліпшення всіх варіантів співпраці США і європейських союзників у рамках NATO.

Маленьким, але важливим елементом виступу Хейгела була його заява, що він і Керрі мають намір надати відносно більше ваги дипломатичним зусиллям в міжнародних відносинах США, і менше — військовим.

Це відсилання до того, що деякі називають мілітаризацією зовнішньої політики Вашингтона в роки після терористичних атак 11 вересня 2001 року, і двох наступних американських війн.

Згідно із заявою Хейгела, це означає рухатися в «оновлену та покращену епоху партнерства» з союзниками, включаючи тих в Європі, кого турбувало відчуття нерозумного і навіть зарозумілого, на їх погляд, використання сили США в Іраку. Це також означає працювати в основному в закуліссі в проблемних точках земної кулі, включаючи Африку, з метою допомогти нестабільним країнам захистити свою територію без прямого військового втручання США.

-Сполучені Штати залучать європейських союзників до тіснішої співпраці, особливо для допомоги у створенні можливостей для інших глобальних партнерів, — заявив Хейгел.

Європейці також засумнівалися в глибині прихильності Америки до питань оборони, у світлі обіцяного адміністрацією Обами, але обмеженого тихоокеанського зсуву.

Хейгел запевнив у рішучості адміністрації посилити зв'язки з Європою і не відступати від континенту.

Щоб підкреслити це зобов'язання, Хейгел провів частину з двох днів у Польщі, перш ніж прибути в п'ятницю на конференцію в Мюнхен.

Похожие статьи:

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Теги: сша, росія, ес
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk