STOP агресії Путіна: Захід перехопив ініціативу

15 февраля 2015
2415 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article7375.jpg

Якщо раніше Росія дозволяла собі активно проявляти свою агресію стосовно України, то зараз Захід вирішив більше проявляти ініціативу та жорстко реагувати на такі події.

Путін звик, що ініціатива в конфліктах належить йому, бо це привілей агресора. Думаю, він і цього разу вважав, що місце і час наступного зіткнення з Заходом вибере сам, порушивши основоположне в нових Мінських угодах. Як раптом з'ясувалося, там з роллю «лохів» більше не згодні і ініціативу стали перехоплювати

 • Згадайте, скільки місяців йому спускали з рук перекидання в Україну тисяч танків та іншої важкої техніки. Та що там — навіть на обстріли Градами з російської території закривали очі. А тут — «всього лише» одна колона техніки, а шум стоїть на весь світ. І за триваючий вогонь критикують нещадно. І про російських військовослужбовців в Україні заговорили більш впевнено. Іншими словами, очевидно, що рішення прийнято — зброю Україні дадуть, принаймні, американці.

  Треба застерегти від ілюзії, що ця зброя зумовить військовий результат конфлікту. Ні в якому разі. У Путіна дуже навіть є чим відповісти на виклик: бронетехніки, як і гарматного м'яса, у нього вище даху. Це навіть не кажучи про авіацію або про щось гірше. Так що, коли Захід і Порошенко кажуть про безальтернативність дипломатичного вирішення — це не фігура мови, не боягузтво і не лицемірство. Інша справа, що високоточна зброя і засоби стеження можуть змінити принципові «розклади».

  Путін зараз змушений зважувати, який з варіантів з більшою ймовірністю призведе до падіння його підтримки і можливих збурень. Поки, очевидно, він побоюється такого результату в разі безславного відступу з України (тобто, при виборі мирного рішення). Схоже, що він менш боїться бунту внаслідок падіння рівня життя через санкції, викликаних продовженням війни.

  Але зараз в це друге рівняння додається ще одне невідоме — труни. До цих пір вплив цього фактора вдавалося мінімізувати: солідну винагороду укупі зі страхом її втратити відмінно затикали рот російським вдовам та матерям. Та й ціна людського життя в Росії традиційно невисока. Але нова високотехнологічна зброя, піднімаючи рівень ескалації, може збільшити цифру на порядок — а це вже не жарт. І якщо навіть російському суспільству традиційно наплювати на своїх вояків, то про них самих цього не скажеш.

  Свіже звернення до Ради з прав людини РФ сорока мурманських десантників надзвичайно важливе не тільки тому, що підтверджує участь у війні російської армії і позбавляє Захід можливості довше використовувати евфемізми, але й може виявитися проривом у «змові мовчання» військових, які точно не горять бажанням віддавати життя даремно. Сподіваємось, історія ця знайде не тільки підтвердження, а й продовження.

  Укроп UA

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости ПолитикиПутін просить дозволу на введення військ на територію України

ОбществоПутін подарував «Його Ясновельможності» Януковичу сочинську медаль

Новости ОбществаДиверсанти РФ до 9 травня планують провокації в Києві та у семи регіонах

Новости ПолитикиРада зібралася на позачергове засідання

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети