The Guardian: У Саратові вибоїни на асфальті перетворили на карикатури на політиків

20 июня 2015
3126 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9257.jpg

В знак протесту проти бездіяльності чиновників, відповідальних за ремонт доріг, активісти перетворили ями на дорогах на карикатури на представників влади.

Російські активісти також висловлюють обурення жахливим станом доріг, перетворюючи вибоїни в сатиричні карикатури на місцевих чиновників, де ями — комічні гротескні роти.

Одна з таких карикатур нещодавно з'явилася в Саратові. Подія привернула величезну увагу, а зображений на ній губернатор Валерій Радаєв навіть поскаржився на неточність портрета.

Малюнок, таємним чином виник на центральній вулиці міста, чиновник назвав політичним «замовленням».

Реакція місцевої влади на вуличне мистецтво була блискавичною — на «місце злочину» направили очисну машину, щоб стерти зображення. Однак агрегат із завданням впоратися не зміг, тому робочим довелося портрет губернатора зафарбувати, а потім вони залатали і дірку в асфальті.

Кілька днів потому поліцією Саратова карикатурщик був затриманий. Ним виявився 20-річний графіті-художник по імені Вікентій Бєліков. Він заявив, що не має ніякого відношення до політики, а роботу йому замовив місцевий активіст ультра-націоналістичної Ліберально-демократичної партії, заплативши 10 000 рублів.

«Я б ніколи не пішов і не намалював обличчя, схоже на губернаторське, на вибоїну за власною ініціативою», — сказав Бєліков в телефонному інтерв'ю. «Це мені просто не цікаво.»

Графіті-художник ретельно підбирав слова, описуючи свою творчість, сказавши лише, що малюючи, «спирався на вигляд людини, яка «нагадує» Радаєва.

Він розповів, що в поліції йому пригрозили штрафом в 500 рублів за адміністративне правопорушення, проте, зрештою, вирішили не карати. Напевно, їм цікавіше знайти того, хто замовив мені цю роботу, сказав Бєліков.

Прес-секретар Радаєва повідомив місцевому новинному сайту, що губернатор, володіючи хорошим почуттям гумору, просто «не впізнав» себе в портреті Бєлікова.

«Цей чоловік на мене не схожий», — сказав чиновник.

Голова громадської ради Саратовської області заявив, що таке «мистецтво на вибоїні» — знущання над губернатором.

«У той час як регіональні чиновники роблять все можливе, щоб в нинішніх важких умовах дефіциту бюджету забезпечити ресурси для ремонту доріг, деякі намагаються набрати політичні очки за допомогою брудних дрібних трюків», — заявив політик Олександр Ландо.

За тиждень до появи портрета на дорозі, велика муніципальна вантажівка, потрапивши переднім колесом у вибоїну, зламалася прямо перед офісом регіонального відділення Всеросійського Національного фронту — політичної організації, створеної в 2011 році Путіним.

Росіяни вже давно обурюються станом доріг. Їх президент Володимир Путін пояснив стан вуличних доріг в країні «поширенням корупції в дорожньо-будівельній галузі».

Художній спосіб присоромити конкретних чиновників винайшли в Єкатеринбурзі. Там у 2012 році вперше з'явився подібний «твір мистецтва».

Похожие статьи:

Новости в миреКанада обмежила в'їзд українських посадових осіб

Новости ОбществаГенералу стыдно, что новая власть не может найти Януковича и других беглецов

Новости Сельского хозяйстваГазовое соглашение со Словакией подпишут до конца 2013 года

Новости УкраиныКомітет регіонів ЄС скасував зустріч з українськими міністрами через події на Грушевського

Политические статьиНазваны 25 украинских чиновников, причастных к преступлениям против человечности

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети