The New Eastern Europe: Російський слід у вірменських протестах

25 июня 2015
2667 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9336.jpg

У Єревані тисячі вірмен протестують проти високих тарифів на електроенергію. Демонстрантів, які прямували до президентського палацу, розташованого на проспекті маршала Баграмяна, зупинила поліція. Проти людей були застосовані водомети. Близько 240 осіб були затримані, проте незабаром їх відпустили.

За повідомленнями вірменської преси, кілька тисяч мітингувальників знаходяться в даний час біля президентського палацу.

Незважаючи на те, що представники протестуючої сторони, щоб розрядити напруженість, почали переговори з поліцією, досі немає жодних конкретних результатів.

Демонстрація виникла як прямий наслідок прийнятого нещодавно рішення парламенту Вірменії про підвищення цін на електроенергію на 40,8 відсотка. У цій історії існує явний російський слід, оскільки оператор енергосистеми Вірменії належить російській компанії «Інтер РАО».

Пересічна місячна заробітна плата у Вірменії близько 300 доларів США, загальна економічна ситуація в країні далека від благополучної. Рівень безробіття залишається високим, складаючи 21 відсоток, тому зростання цін на електроенергію викликав таку гнівну реакцію вірменського суспільства. Подібні нинішнім акції протесту проводилися в Єревані і в минулому році, тоді угоди між урядом і мітингувальниками, зрештою, вдалося досягти.

Російські чиновники демонструють живу реакцію на події в Єревані. Вони заявляють про рішучу підтримку президента Вірменії Сержа Саргсяна і закликають до стабілізації ситуації в країні. Росія побоюється, що подальші протести можуть, зрештою, зруйнувати політичну систему Вірменії — на сьогоднішній день, одного з найближчих її зовнішньополітичних союзників. Можливо, будуть поставлені під удар і її економічні інтереси в країні. Росія — господиня фактично всього енергетичного сектору Вірменії: «Інтер РАО» контролює систему електроенергії, а «Газпром» володіє вірменською газотранспортною мережею.

Похожие статьи:

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети