У Румунії заявили про "примусове об'єднанні" з Молдовою.

5 апреля 2015
2079 просмотров Голосов: 1 Автор:Діма Ждовану
article8140.jpg

Екс-президент Румунії Бесеску, який перебував з візитом у Кишиневі, під час прес-конференції заявив, що тільки примусове об'єднання з Румунією врятує Молдавію від впливу Москви. Крім того, вважає Бесеску, це наблизить Молдавію до інтеграції в ЄС.

Румунський екс-президент також нагадав, що підписання Кишиневом Угоди про асоціацію та про вільну торгівлю з Євросоюзом ще не означає, що до лав ЄС Молдавію візьмуть досить скоро.

«Угоди — це одне, а вступ — зовсім інше. У Молдові мають бути альтернативні варіанти», сказав він, — «Я не боюся про це заявляти, я більше не є президентом Румунії, а значить, можу говорити, що думаю. Буде добре, якщо у Молдавії буде сценарій примусового об'єднання з Румунією, яке відбудеться за необхідності ».

На думку Бесеску, примусовим об'єднання має бути з тієї причини, що для об'єднання з бажанням Кишинева потрібно чимало часу, протягом якого населення повинно поміняти свій менталітет, а також дізнатися всі переваги і недоліки такого кроку. У той час як об'єднуючись політично, про все це не треба буде замислюватися.

Екс-президент Румунії, правда, не сказав, що буде потім, коли народ Молдавії зрозуміє, наприклад, що такий крок виявився помилковим.

Але республіка Молдавія, згідно з її Конституцією, держава суверенна і незалежна, єдина і неподільна, а територія країни – не відчужувана. Як б не кликала Румунія в свої обійми молдавський народ, громадяни Молдови виразно висловлюються під час різних опитувань про бажання зберегти незалежність і нейтралітет своєї Батьківщини.

Теги: #союз
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети