Україна - це друга Туреччина, а не друга Польща

9 апреля 2015
2054 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8205.jpg

Поки Україна дуже сильно відстає від європейського рівня розвитку і стати «другою Польщею», як того хотіли б українські та польські політики, країні навряд чи вдасться.

Стати частиною Європи Україна зможе тільки в дуже віддаленій перспективі, вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Польські політики останнім часом, намагаючись переконати Україну встати на європейський шлях розвитку, стверджують, що Україна цілком може повторити шлях Польщі. Ця ж ідея активно підтримується нинішнім керівництвом країни. «На жаль, нам знову нав'язують безглузду ідею типу» Україна — друга Польща ". На початку 90-х років була інша фішка" Україна — друга Франція ". Тепер уже всі зрозуміли, що Україна навіть не може бути сто першою Францією, але зате ідея «Україна друга Польща» цілком може сподобатися деяким людям і знову сформує абсурдний міф, який може розсипатися, як пісочний замок ", — коментує ситуацію український економіст.

Однак причин зараховувати себе до Європи в України стає все менше. «Насправді, Україна не може бути другою Польщею. Україна — це друга Туреччина. Ось це дійсно реальність», — доходить висновку Олександр Охріменко і наводить кілька причин для такого висновку. І Україна, і Туреччина підписали договір про асоціацію з ЄС, проте насправді ЄС до своїх лав їх приймати не збирається. Обом країнам відмовили в безвізовому режимі, хоча їх жителі активно їздять до ЄС на заробітки, а самі європейські компанії розміщують замовлення у цих країнах через дешеву робочу силу. Перешкоджають повноцінному включенню цих країн до ЄС і особливості внутрішнього устрою.

«Тому було б розумно сказати, що Україна може через десять років, як Туреччина, почати процес асоціацію з ЄС, але при цьому Україна повинна завжди пам'ятати, що Україна — це окраїна Європи», — вважає президент Українського аналітичного центру.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети