Україна може отримати безвізовий режим в 2016 році

25 мая 2015
2139 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8815.jpg

Саміт «Східного партнерства», який пройшов у столиці Латвії, не приніс Україні гучних зовнішньополітичних успіхів. Зате наша країна отримала значну макрофінансову допомогу від ЄС і урок практичного європейського реалізму.

Варто нагадати, що після відмови Віктора Януковича на попередньому саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у нашій країні відбувся Євромайдан, і події набули драматичного характеру.

На цей раз українські офіційні особи протягом тривалого періоду розраховували на отримання безвізового режиму для громадян України. Однак самого прагнення зблизитися з ЄС на словах виявилося недостатньо. Дональд Туск, голова Європейської Ради, який грає у відносинах з Україною роль «доброго поліцейського», дав зрозуміти, що наша країна може отримати безвізовий режим в 2016 році.

Як відомо, «Східне партнерство» об'єднує з 2009 року шість пострадянських республік, у розвитку відносин з якими зацікавлений Європейський Союз. На саміті в Ризі стало очевидно, що далеко не всі вони націлені на євроінтеграцію. Поділ відбувся навпіл — Україна, Молдова, Грузія мають намір зближатися з ЄС, вони вже мають Угоди про асоціацію, Азербайджан, Вірменію, Білорусь цілком влаштовує існуючий статус кво. Представники Єревана і Мінська навідріз відмовилися засудити анексію Криму в підсумковій декларації Ризького саміту, і його учасникам довелося шукати інше формулювання.

Хоча Росія не брала участі в саміті в Ризі, більше того — її МЗС назвав захід «антиросійським», про неї досить часто згадували європейські лідери. Вони всіляко підкреслювали, що «Східне партнерство» не спрямоване проти Росії, більше того — не є для його учасників інструментом інтеграції в ЄС. Визнавати «європейську перспективу», що дає формальне право колишнім радянським республікам подати заявку на членство в Європейському Союзі, політики Старого Світу не поспішають. Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер ще минулої осені, починаючи роботу на цій посаді, підкреслив, що на найближчі п'ять років розширення ЄС заморожено. Переглядати цю позицію у Євросоюзу підстав немає. Що стосується України, то система міжнародних балансів передбачає не тільки європейські санкції проти Росії як агресора, а й відсутність зовнішньополітичних реверансів перед Києвом у виконанні Євросоюзу.

Україна отримала на Ризькому саміті макроекономічну допомогу в розмірі 1,8 мільярда євро, яка трьома траншами в другій половині нинішнього і наступного року надійде в нашу казну. Підтверджено в черговий раз, що зона вільної торгівлі між Україною та ЄС повноцінно запрацює 1 січня 2016 року, в чому, відверто кажучи, більше зацікавлені наші європейські партнери. Очікується, що вже цього року над Україною та ЄС нарешті з'явиться «Відкрите небо».

У столиці Латвії стали зрозумілими кілька речей. «Східне партнерство» вимагає або нового потужного імпульсу для свого розвитку, або офіційного визнання відсутності єдиного вектора його учасників. Україна — надто велика і проблемна країна, щоб розраховувати на поблажки з боку Європейського Союзу. Для забезпечення реальної євроінтеграції необхідні перетворення практично у всіх сферах економічного і політичного життя нашої країни, Європу, як це банально і заїжджених не звучить, потрібно починати будувати в Україні.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети