Україна може отримати безвізовий режим в 2016 році

25 мая 2015
2084 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8815.jpg

Саміт «Східного партнерства», який пройшов у столиці Латвії, не приніс Україні гучних зовнішньополітичних успіхів. Зате наша країна отримала значну макрофінансову допомогу від ЄС і урок практичного європейського реалізму.

Варто нагадати, що після відмови Віктора Януковича на попередньому саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у нашій країні відбувся Євромайдан, і події набули драматичного характеру.

На цей раз українські офіційні особи протягом тривалого періоду розраховували на отримання безвізового режиму для громадян України. Однак самого прагнення зблизитися з ЄС на словах виявилося недостатньо. Дональд Туск, голова Європейської Ради, який грає у відносинах з Україною роль «доброго поліцейського», дав зрозуміти, що наша країна може отримати безвізовий режим в 2016 році.

Як відомо, «Східне партнерство» об'єднує з 2009 року шість пострадянських республік, у розвитку відносин з якими зацікавлений Європейський Союз. На саміті в Ризі стало очевидно, що далеко не всі вони націлені на євроінтеграцію. Поділ відбувся навпіл — Україна, Молдова, Грузія мають намір зближатися з ЄС, вони вже мають Угоди про асоціацію, Азербайджан, Вірменію, Білорусь цілком влаштовує існуючий статус кво. Представники Єревана і Мінська навідріз відмовилися засудити анексію Криму в підсумковій декларації Ризького саміту, і його учасникам довелося шукати інше формулювання.

Хоча Росія не брала участі в саміті в Ризі, більше того — її МЗС назвав захід «антиросійським», про неї досить часто згадували європейські лідери. Вони всіляко підкреслювали, що «Східне партнерство» не спрямоване проти Росії, більше того — не є для його учасників інструментом інтеграції в ЄС. Визнавати «європейську перспективу», що дає формальне право колишнім радянським республікам подати заявку на членство в Європейському Союзі, політики Старого Світу не поспішають. Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер ще минулої осені, починаючи роботу на цій посаді, підкреслив, що на найближчі п'ять років розширення ЄС заморожено. Переглядати цю позицію у Євросоюзу підстав немає. Що стосується України, то система міжнародних балансів передбачає не тільки європейські санкції проти Росії як агресора, а й відсутність зовнішньополітичних реверансів перед Києвом у виконанні Євросоюзу.

Україна отримала на Ризькому саміті макроекономічну допомогу в розмірі 1,8 мільярда євро, яка трьома траншами в другій половині нинішнього і наступного року надійде в нашу казну. Підтверджено в черговий раз, що зона вільної торгівлі між Україною та ЄС повноцінно запрацює 1 січня 2016 року, в чому, відверто кажучи, більше зацікавлені наші європейські партнери. Очікується, що вже цього року над Україною та ЄС нарешті з'явиться «Відкрите небо».

У столиці Латвії стали зрозумілими кілька речей. «Східне партнерство» вимагає або нового потужного імпульсу для свого розвитку, або офіційного визнання відсутності єдиного вектора його учасників. Україна — надто велика і проблемна країна, щоб розраховувати на поблажки з боку Європейського Союзу. Для забезпечення реальної євроінтеграції необхідні перетворення практично у всіх сферах економічного і політичного життя нашої країни, Європу, як це банально і заїжджених не звучить, потрібно починати будувати в Україні.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети