Українська мова повинна в Україні міцно стати на ноги, - Наливайченко

11 октября 2017
766 просмотров Голосов: 0 Автор:Spravedlyvist Kyiv obl
article16119.jpg


"Українська мова має в Україні міцно стати на ноги, нею мають природньо володіти діти, школярі, студенти. Така позиція має стати фундаментом державної національної політики, політики міжнаціональної злагоди і гармонії. Водночас, наша держава, прагнучи до членства в ЄС, повинна забезпечити найвищі європейські стандарти для розвитку мов національних меншин..." - так прокоментував у Чернівцях новий закон «Про освіту» лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.
 

«Українська мова зазнавала утисків впродовж століть як з боку теперішніх східних, так і західних сусідів. Численні заборони, валуєвські та емські циркуляри і укази, винищення цілих поколінь українців призвели до того, що українська мова опинилася на межі вимирання, а з усього українського зробили марґінальне, меншевартісне. Ця проблема все ще не зникла. Українська мова має повернути собі status quo», — підкреслив політик.

Перебуваючи з робочою поїздкою на Буковині, Наливайченко зазначив: знає про особливості багатонаціональної  Буковини, де проживають, окрім українців, румуни, молдавани та інші народи. Дбаючи про українське, потрібно зберегти тут гармонію, уважно поставитися до освітніх і культурних потреб наших громадян різних національностей: румунів, угорців, болгарів, греків, молдаван та всіх інших.

Водночас, Україна має послідовно вимагати від усіх країн, де живуть українці, зокрема від сусідніх держав, захисту національних прав наших співвітчизників.

«Очікуючи на оцінку закону про освіту з боку Ради Європи і Венеційської комісії, владі потрібно добиватися від них в одному пакеті і оцінки захисту українців за кордонами України», — вважає лідер Руху «Справедливість».

Нагадаємо, 25 вересня президент підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова — українська. Міністерство закордонних справ України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеційської комісії.

Похожие статьи:

ОбществоСправедливость есть, и правда всегда побеждает!

ОбществоНаливайченко: в угоді з МВФ приховано масовий розпродаж народного держмайна (відео)

Политические статьиМатеріали "зламаної пошти" мають пройти фахову експертизу і бути долучені до матеріалів справи проти Суркова

РелизыСправедливість: Костянтин Бєдовой об'єднує громадськість Київської області.

Политические статьиУкраїна має відкрити кримінальне провадження у військовій прокуратурі проти ФСБ Росії та Суркова, - Наливайченко

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети