Український президент планує залучити екс-регіоналів з "Опозиційного блоку" попрацювати над новою Конституцією.

6 апреля 2015
3349 просмотров Голосов: 0 Автор:Діма Ждовану
article8151.jpg

Український президент планує залучити екс-регіоналів з «Опозиційного блоку» попрацювати над новою конституцією, яка, за його словами, повинна допомогти Україні «стати частиною Європи».

Про це він заявив сьогодні, 6 квітня, на першому засіданні Конституційної комісії в Києві.

Глава держави зазначив, що потрібні «спільні зусилля», щоб якомога швидше внести зміни до конституції і закликав приєднатися до процесу політичні сили, «які не входять в коаліцію», якими і є «Опозиційний блок».

Також він нагадав, що децентралізація та проведення конституційної реформи — одні з пунктів підписаної в Мінську 12 лютого мирної угоди. Однак, підкреслив Порошенко, децентралізація не має ніякого відношення до федералізації, «яку Україні намагаються нав'язати, але від якої країна відмовляється і скористається польським досвідом децентралізації».

Більше того, український президент заявив, що соцдослідження свідчать про те, що українці хочуть жити в унітарній державі. Аналогічна ситуація і з мовою, яка повинна бути єдиною.

«Ще зовсім недавно суспільство було розколоте навпіл: одні виступали за одну державну мову, інші — за другу. Зараз суспільство знову єдине в цьому питанні», — стверджує Порошенко.

А ось децентралізація влади зробить країну сильніше.

Одночасно з цим він виступив з ініціативою посилити відповідальність за сепаратизм.

Як раніше повідомлялося, «Опозиційний блок» заявив, що формує свій «тіньовий уряд».

Як відомо, децентралізація влади була однією з основних вимог Донбасу після держперевороту в Києві. У відповідь українські політики заявили про сепаратизм регіону і розв'язали війну, яка лише за офіційними даними, забрала на сході країни життя понад 6000 чоловік.

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети