Відео з тортурами мітингувальника - це міжнародний злочин, - адвокати

30 января 2014
4389 просмотров Голосов: 0 Автор:
article3425.jpg

Адвокати, що виступають захисниками затриманих у зв'язку з протестами на Майдані, триваючими з листопада 2013 року, констатують, що зараз склалася ситуація, коли вони не можуть захищати своїх підзахисних. Ті судові процеси, які зараз відбуваються, не мають нічого спільного з правом.

Зокрема, керівник Координаційного центру правового захисту Юрій Михальський, зазначає:

-Складається враження, що рішення судів пишуться під копірку, докази до уваги не приймаються, свідками виступають співробітники РВВС, яким передали затриманих, а огляд місця події відбувається в кабінеті слідчого.

Деякі з підзахисних було затримано далеко за межами вулиці Грушевського чи Майдану, проте в протоколі вказується, що їх «зловили» якраз на цих територіях. Деякі клієнти адвокатів у ті дні навіть не перебували у вищевказаних районах і мають підтверджене алібі, однак судді просто відмовляються допитувати свідків, коли на цьому наполягає адвокат, стверджують захисники.

-Справи затриманих на вулиці Банковій були просто квіточками порівняно з тим, що відбувається зараз, — говорить адвокат Ростислав Пукало.

Виступаючи у справі затриманого журналіста Андрія Лози, прокурор дозволив собі пасаж, що якби журналіст був у тому ж місці зі зброєю, на яке у нього є дозвіл, то він не був би злочинцем, але от журналіст з балончиком це вже порушник. Журналіста звинувачують в тому, звертає увагу адвокат Оксана Томчук, що він здійснював просто нереальне опір, при цьому в епізоді фігурує близько 100 осіб. Однак на логічне запитання адвокатів, а де ж потерпілі від таких дій Андрія Лози, прокурор відповідає, що їх поки шукають. Також адвокати кажуть, що у справі Лози є всі підстави звертатися до Європейського суду з прав людини.

Непорозумінням в очах адвокатів також виглядає і заяву Генпрокурора та Міністра внутрішніх справ щодо того, що у разі якщо мітингувальники припинять активні дії, то всі затримані будуть звільнені. Таким чином виходить, міркують адвокати, що ці люди все ж невинні, якщо їх обіцяють випустити? Або вони невинні — і їх треба випустити, або ж вони винні і повинні понести покарання.

-Так, адвокати повинні бути аполітичними, проте в існуючих умовах право не працює. Це суто політичні процеси, що не мають нічого спільного з юриспруденцією, — зазначає Оксана Томчук.

Адвокати вказують на цікаву тенденцію — суди враховують європейську практику в частині захисту прав держави, але в той же час ігнорується аналогічна практика в частині захисту прав громадян, ігнорується Європейська конвенція з прав людини.

Що ж стосується дій мітингувальників, то, на думку адвокатів, це самооборона. Адже затримання більшості з них відбувалося за єдиним сценарієм — спочатку нападають «тітушкі», а коли люди починають оборонятися, то по дзвінку приїжджає «Беркут» і проводить затримання.

Більше того, дії «Беркута» та інших задіяних осіб адвокат Микола Єременко, з урахуванням вище зазначених подій, кваліфікує за ст. 257 КК — бандитизм. При цьому пан Єременко зазначає, що зустрічаючись з членами такої банди будь-яка людина має право на самооборону.

Окрім іншого, дали адвокати оцінку і відео в «YouTube», на якому «Беркут» та інші силовики знущалися над учасником акцій протесту, затриманим ними на Грушевського. На думку адвоката Миколи Сіриго, дані дії підпадають не тільки під національне кримінальне законодавство, а й під міжнародне кримінальне право. Так, на думку адвоката, такі дії щодо людини є злочином проти людяності. Такі злочини, зазначає він, не мають термінів давності.

-Останній раз такі злочини на території України мали місце 70 років тому, — говорить адвокат.

Микола Сірий зазначає, що найближчим часом має бути сформована єдина позиція від юридичної громадськості у зверненні до Генпрокурора щодо оголошення підозри і арешту осіб, які здійснювали катування активіста, знімали відео, а потім все це виклали в Інтернет.

Також варто відзначити, що загрожують не тільки учасникам акцій протесту, а й адвокатам. До сих пір в Лук'янівському СІЗО перебуває адвокат Віктор Смалій. Його захисник Сергій Лапутько поки не може повідомити про якісь позитивні зрушеннях у справі. Однак, за інформацією що надійшла від народного депутата Валерія Карпунцова, «УДАР» готує жорстку заяву з приводу амністування Смалія.

Відзначимо, адвокати наполягають на виробленні єдиної правової позиції по справах учасників акцій протесту. Можливо, вже днями буде подано офіційну заяву з даного приводу.

Похожие статьи:

Новости КиеваБіля Хрещатика збирається велика група «тітушек»

Политические статьиУ регіонах Україні триває протистояння - Огляд

Новости в мире​У Чечні погрозами і тортурами вербують найманців на Україну

Новости ОбществаМіліціант поділився майданівцю, звідки беруться «тітушкі»

Общество​​Що зробив кожен із нас особисто, щоб від імені Надії Савченко завібрували довкола людські серця?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk