Відмивати гроші тепер буде важче

26 мая 2015
2239 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8828.jpg

На минулому тижні Європарламент прийняв поправки в законодавство про боротьбу з відмиванням грошей. Четверта директива зобов'язує кожну країну ЄС створити реєстр кінцевих бенефіціарів всіх зареєстрованих на її території компаній, у тому числі в її офшорних юрисдикціях. У ньому будуть вказані імена, національність і місце постійного проживання реальних власників не тільки компаній, але і трастів.

Нідерланди, Люксембург, Мальта та Кіпр (ці країни часто використовуються для транзиту потоків капітал між Росією і офшорами) внесуть відповідні поправки в національні закони через два роки, фактично нововведення почне діяти з 2017 року, говориться на сайті Європарламенту.

Необмежений доступ до інформації з їх реєстрів отримають правоохоронні та державні органи країн ЄС, а також банки та юрфірми.

Інші особи або організації зможуть запросити інформацію, якщо нададуть докази, що бенефіціар відмивав гроші, фінансував тероризм, здійснював податкові або корупційні злочини або що він просто шахрай. Обмеження можуть запроваджуватись у виняткових випадках для захисту персональних даних власників.

Створення реєстру стане серйозним ризиком для тих, хто використовує транснаціональні схеми мінімізації податків, прокоментував заступник керівника ФНС Данило Єгоров, але ці ризики матеріалізуються через 4-5 років. Нова система дозволить отримувати інформацію про трастів, розраховує він: траст — не юридична особа, а договір, з обіцяного реєстру можна буде дізнатися як про саме існування договору, так і про його бенефіціарів. З такою інформацією можна буде перевірити, чи обґрунтовано застосовуються знижені ставки з угод про уникнення подвійного оподаткування, зазначає Єгоров. Реєстр також допоможе податківцям перевірити, наскільки сумлінно платники податків декларують свої контрольовані іноземні компанії, додає Воронкова.

Невидимим для нової системи можна залишитися лише одним способом — не мати у Європі компаній, ні банківських рахунків, пояснює він, а це складно — «в Європу йдуть за правовим захистом, стабільністю, податковими угодами». Холдингова компанія в офшорі на о. Кука, володіє російськими активами без прошарків в Європі, — це максимум податків і серйозні ризики, міркує податковий партнер Timmermans & Simons International Business Lawyers Рустам Вахітов. «Розкриття буде скрізь, це без варіантів», — резюмує він.

Хочу зазначити, що найсильніше постраждають від згаданого рішення Європарламенту, олігархи та інші нечесні бізнесмени з Росії та України. Які саме завдяки офшорів (через зовнішньоторговельні операції) досі масово ухилялися від сплати податків в рідних країнах.

Про масштаби такої діяльності можна судити за деякими статистичними показниками. Так, за даними нашого Держкомстату, лідером за припливом прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну є маленька острівна держава Кіпр. Станом на 1 квітня 2015 року з Кіпру в нашу країну зайшло 11,7 млрд дол (на другому місці Німеччина — 5,4 млрд дол).

В РФ теж на першому місці за обсягами ПІІ давно і міцно перебуває Кіпр — близько половини всіх ПІІ в Росію (російські шахраї на чолі з Путіним в даному аспекті ще «крутіші» українських).

Насправді, ПІІ з Кіпру та інших офшорів в Україну (і Росії) — це приховані від оподаткування (вкрадені) в рідній країні гроші. Які потім нахабно і цинічно відмивалися під виглядом ПІІ.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети