В "ДНР" відбудуться вибори

6 июля 2015
2571 просмотр Голосов: 1 Автор:Валєра Мозговий
article9501.jpg

Згідно з офіційною заявою ватажка донецьких бойовиків Олександра Захарченко, 18 жовтня в так званій терористичній «ДНР» пройдуть вибори міських і районних керівників. За словами Захарченка, вибори на Донбасі будуть проходити у відповідності з мінськими домовленостями та на підставі Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», не суперечачи Конституції і законам самопроголошеної «республіки».

Виходячи із заяви, залишається неясним, чи будуть у цей день проходитимуть вибори депутатів районних, міських, селищних і сільських рад.

Глава терористичної «ДНР» стверджує, що представники України брали участь в обговоренні та узгодженні рішень щодо майбутніх виборів.

Так званий голова «Народної ради ДНР» Андрій Пургін підтвердив готовність терористів до виборів, при цьому зробивши суттєве уточнення. За твердженням Пургіна, вибори будуть проведені навіть у тих районах, які лише частково перебувають під контролем бойовиків. При цьому бойовики будуть вважати, що ці райони брали участь у місцевих виборах.

Нагадаємо, що раніше в «ДНР» заявляли, що проведення виборів на Донбасі можливе лише після здійснення повної амністії, передбаченої мінськими угодами.

Президент України Петро Порошенко негайно зреагував на рішення бойовиків провести вибори 18 жовтня. Порошенко розцінив спробу проведення бойовиками незаконних виборів як результат жорсткої атаки Росії на мінські угоди, попередивши, що проведення таких виборів буде мати серйозні наслідки для деескалації військового конфлікту на Донбасі.

Під час телефонної розмови з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком віце-президент США Джозеф Байден категорично засудив плани бойовиків щодо проведення місцевих виборів, розцінюючи це, як пряме порушення мінських угод і законодавства України.

В той же час так званий «спікер Народної ради» терористичної «ЛНР» Олексій Карякін оголосив, що луганські бойовики беруть паузу з приводу визначення остаточного рішення про місцеві вибори. Згідно із заявою Карякіна, Донецьк і Луганськ офіційно звертаються до урядів США, ФРН і Франції з проханням надати сприяння в поверненні Києва в Мінський процес, так як тільки це є єдиним способом «припинити війну проти народу Донбасу і досягти політичного врегулювання».

За твердженням Карякіна, досі не введено в дію закон про особливий статус Донбасу.

Карякін звинувачує українську владу у фальсифікації, в результаті ведення обговорень і переговорів з емігрантами з так званих «республік», або з жителями підконтрольних Україні районів.

Таким чином, представник незаконної „ЛНР“ звинувачує Київ у прийнятті рішень мінськими угодами в односторонньому порядку, без урахування думки бойовиків.

МЗС Франції, критикуючи рішення Захарченка про проведення в жовтні виборів, висловлює думку, що таке рішення не сприяє мирному врегулюванню в Україні. Керівництво Франції закликає офіційний Київ почати діалог з самопроголошеними „ДНР“ і „ЛНР“.

Раніше держсекретар США Джон Керрі зробив заяву про необхідність виконати обіцянки про надання Донбасу особливого статусу.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУ держбюджеті, за який так переживає Рибак, Захарченку дадуть 18 мільярдів

Политические статьиНа какие уступки надо идти власти и оппозиции - СМИ

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости ПолитикиАваков не знає місцезнаходження Януковича, Клименко, Пшонки і Захарченко, а Калетнік у Москві

Новости ПолитикиПохоже, Захарченко и Пшонку теперь ждет суд в Европе

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети