В Єревані пройшов "НеМайдан"

23 июня 2015
2348 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9293.jpg

Вчора український сегмент Фейсбуку був схвильований повідомленнями про антиурядових протестах в Єревані. І хоч приводом для протесту були не ідеалістичні устремління, а підвищення тарифів на електроенергію, спостерігали багато і з великим інтересом.

На цей момент абсолютно незрозуміло закінчився вірменський протест після розгону. Тож давайте пригадаємо як зазвичай виходять майдани.

1) В країні злодійська/авторитарна/хамська/злочинна влада, яка тримається на силовиках. Але в просунутої частини суспільства відчуття несправедливості наростає.

2) І в якийсь момент виникає давно очікуваний масовий протест. Причина може бути якою завгодно — якщо в суспільстві є напруга, значить може бахнути в будь-який момент і з будь-якого приводу. Якими б не були вимоги, головний мотив: «Задовбали!!!»

3) Протестувальники приходять на головну площу/вулицю столиці і відмовляються розійтися до виконання їхніх вимог.

Ось на цьому етапі всі російські протести останніх років стають «немайданами». Протестувальників через спеціальні рамки заводять у спеціально обладнаний загончик в спеціально відведеному місці. Маразм, звичайно, але російська опозиція раз за разом робить вигляд, що протест проти влади за правилами влади — це саме воно.

4) Зазвичай влада дає протестувальникам кілька днів/тижнів посидіти в наметах. Іноді на цьому етапі починаються переговори. Іноді всерйоз. Наприклад, у 2004 році вимоги протестувальників були задоволені і Майдан-1 переміг.

Але частіше переговори ведуться тільки заради затягування часу. «Либонь, саме розсмокчеться». І деякі протести дійсно розсмоктуються.

А деякі слабшають, після чого їх намагаються розігнати. Так в 2010 році був розігнаний «Податковий майдан» у Києві. За його прикладом спробували розігнати і Євромайдан в 2013 році. «Але щось пішло не так»©

У Єревані після млявих пропозицій про переговори протест був розігнаний в першу ж ніч.

5) І ось після силового розгону вже зазвичай і стає ясно — майдан у нас або немайдан.

Якщо на наступний день протест набирає чинності і поступово охоплює інші регіони країни — значить майдан, а якщо зникає або помітно слабшає — значить немайдан.

Але, як би не пнулися авторитарні режими, рано чи пізно майдан прийде і по їх душу. Тому що авторитаризм в 21 столітті — це як рабовласницький лад в 19 столітті.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯкби Тимошенко звільнили, Янукович вже втратив би владу – політолог

Новости Сельского хозяйстваУкраїнське село під небезпекою

Новости УкраиныЯнукович стверджує, що влада всі зобов'язання виконала

Новости УкраиныГенпрокурор України закликає організаторів та учасників негайно припинити заворушення

Новости УкраиныЛуценко звернувся до силовиків: Це не ваша війна!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети