В Україні зникла довіра

30 мая 2015
1924 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8894.jpg

В Україні величезний дефіцит довіри і це очевидно. Люди не довіряють владі. Влада, в першу чергу виконавча, не бачить в людях партнерів для перетворення країни.

По-перше, немає довіри — немає реформ.

Уряд, побоюючись зниження доходів і не бажаючи відмовлятися від старих методів роботи, намагається показати, що проводить хоч якісь зміни, нехай косметичні.

Ну, ви розумієте: насідають міжнародні донори, попереду вибори і т. д.

Але це не те, чого вимагає і чекає суспільство. Тому наростає розчарування, яке призводить до цілком вимірюваних втрат: відтоків депозитів з банків, нової хвилі еміграції, відходу в тінь цілих галузей.

По-друге, країна, в якій все ще не запанувало верховенство права, забезпечує довіру, малоприваблива для інвесторів. Інвестиції не тільки не приходять, але і йдуть, економіка падає, громадяни бідніють.

Для самозбереження себе і тіньових доходів чиновники ініціюють нові механізми справляння грошей, до яких, крім збільшення податків, внесків, зборів, мит, адмінпослуг, додають ще й сервісні послуги, додаткові повноваження виконавцям, монополізуються комунальні послуги.

Таким чином, створюється колос на глиняних ногах. Декларуються економічні реформи, поліпшення бізнес-клімату, але все це стоїть на збанкрутілих підприємствах.Що потрібно зробити, щоб попередити створення такого колосу?

Для початку — дотримуватися своїх обіцянок. Наприклад, є Коаліційна угода. Вона підписана всіма представниками фракції більшості, однак багато документів, які вносяться на розгляд Парламенту, суперечать тексту угоди.

Навіщо ми його готували, погоджували, представляли суспільству, якщо вже через місяць робиться все по-іншому? Як у випадку зі зниженням ставки єдиного соціального внеску. Або електронним адмініструванням ПДВ. Або багатьма іншими пропозиціями.

Виглядає все це так, ніби заявлені цілі не відповідають реальним. Заявлено — зниження податкового тиску. Насправді — податковий тиск збільшено.

Навіщо тоді було тиснути на парламент, наполягати на голосуванні?

Довіра ж, як до Уряду, яка ініціювала такі зміни і наполягла на них, так і до законів, які міняються по кілька разів на рік, зменшується з кожним порушенням закону владою. І недовіра посилиться, якщо в цьому році ми підемо по тому ж шляху. На жаль, передумови до цього є.

Здавалося б, зовсім не багато — виконання владою законів і обіцянок, але саме це сприятиме відновленню довіри у державі, довіри до влади і в суспільстві, що забезпечить реальне реформування країни.

Довіра залежить від влади, але це не означає, що суспільство має чекати. Суспільство може і повинно контролювати владу і чиновників. Оцінювати їх дії, а не слова. Вірити не в ілюзії, а справи: коли немає ілюзій, відновити довіру простіше і швидше.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети