Впровадження електронного урядування – шлях до подолання бюрократії та зростання економіки

16 июня 2018
2740 просмотров Голосов: 0 Автор:Spravedlyvist Kyiv obl
article17363.jpg

Представники команди Київської обласної регіональної парторганізації Громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість» 15.06.2018 р. взяли участь у міжнародній конференції «Цифрова Україні: Естонський досвід».

 У своєму вступному слові лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайчнко зазначив те, що уряд має бути  сервісом для громадян. Послуги повинні надаватись в електронному вигляді та  безкоштовно. Нормою повинна стати відсутність бюрократичних зволікань.
 
«Комп`ютеризація неодмінно призведе до знищення  корупції — комп'ютеру хабар не потрібен, ось таким я бачу майбутнє України. Важливо вивчати і втілювати успішний досвід країн, які вже пройшли той шлях, який у нас ще попереду», — підкреслив Валентин Наливайчнко.
 
Надзвичайно цікаву прикладну інформацію про партнерство України і Естонії, вибори в Естонії, електронне управління і бізнес, «молоді крила партій», муніципальне управління надали спікери заходу:  Генеральний секретар Центристської партії Естонії, міністр державного управління (2016-2017 гг.) Михайло Корб;  депутат парламенту Естонії, член міської ради Таллінну Деніс Бородітс; староста управи Таллінну, радник канцлера права Естонії Володимир Свєт. Про розробку за впровадження віртуального університету розповів Антон Середа.
 
Слід зазначити виску ефективність  електронної системи державного управління. Адже Естонія, країна з населенням в 1,3 млн. жителів, площу близько 45 227 км2 — має державний бюджет близько 11 млрд. євро. Основні джерела надходжень – галузь ІТ-технологій, сланцева, паперова промисловість, туризм. І в цей же час, в Україні, яка займає перше місце в Європі по кількості запасів та різномаїттю корисних копалин, потужні виробничі бази, населенням (згідно даних Держстату України станом на 01.01.2018 р.) — 42 386 403 осіб, територію 603 628  км2, за роки незалежності з навчальних закладів було випущено близько 100 000 спеціалістів по ІТ-технологіям – бюджет складає близько 44 млрд. євро (видатки в 2018 р. заплановано 1  451 млрд грн, надходження 1 363 млрд. грн, дефіцит бюджету — 96 млрд. грн. Джерело   — http://cost.ua/budget)
Основні причини процвітання Естонії Деніс Бородітс пов`язує з наступним:


Уряд країни сучасний і думає на майбутнє, а не тільки про сьогодення

Максимальне застосування ІТ-технологій, щоб виключити зайву бюрократію та знищити корупційну складову

Населення, що готове використовувати ІТ-технології.


Керівник Київської обласної регіональної парторганізації Руху В.Наливайченка «Справедливість» Костянтин Бєдовой у своєму відеоблозі зазначив:  “Після розвалу Радянського Союзу кількість громадян України складала близько 52 млн. осіб. На той час такої кількості електронно-обчислювальних машин та оргтехніки не було. Основною «зброєю» чиновників була електрична друкарська машинка, копіювальний папір, коректор та калькулятор…
Україною, яка будувала величезні кораблі, космічні ракети, підводні човни… країною повного циклу керувало 65 тис. чиновників… Зараз, коли чисельність населення скоротилось мабуть майже вдвічі, є надзвичайно потужні обчислювальні комплекси, оргтехніка і т. д. кількість чиновників, за словами Голомші Я. М., який дуже серйозно займався вивченням цього питання, складає близько 550 000тис. чиновників! Результат що ми бачимо щоденно нас приголомшує».
В Естоніії – близько 26 000 чиновників,і їх кількість зменшують, впроваджуючи систему електронного врядування та е-резидентства і переводячи працівників в сфери виробництва та надання послуг.


Михайло Корба в своєму виступі виклав основну тезу роботи нинішнього уряду країни: прозорість, доступність системи державного управління знищує корупцію та зловживання посадовими обов`язками і дозволяє швидше та ефективніше переміщуватись фінансам, економити час.
«Чим менше займатимуться бюрократією, тим більше – економікою», — резюмував естонський гість Деніс Бородітс.


Серед запрошених гостей  цієї конференції була Олена Молоданова — чемпіонка світу по карате на візках, співзасновник ГО «Українські журналісти з інвалідністю» і Діана Дзігора  директор цієї організації. Громадські діячки схвально ставляться до естонського проекту електронного врядування, адже вони захищають права людей з інвалідністю в Україні, де насправді дуже низька ступінь соціальної захищеності людей з інвалідністю. Впровадження електронного уряду в нашій країні значно облегшить життя цих людей, яких за останніми статистичними даними, 2015 року було  2 800 000 чоловік. Якщо буде новий перепис населення, то через події на сході ця цифра може зрости в рази. Для людей з інвалідністю  можливостями надзвичайно важливо мати електронні комунікації, це значно підвищить їх добробут. Свої напрацювання та пропозиції з проблематики питань людей з інвалідністю прийняв з рук Олени Молоданової  Валентин Наливайченко.


Досвід високорозвинених країн засвідчив про неефективність пасивної державної політики в питанні автоматизації та  інформатизації соціальних, економічних та політичних процесів Отже, тільки при максимальному залученні комп’ютерних технологій та оптимізації держапарату ми зможемо побудувати високоефективну економіку.
 

Похожие статьи:

Политические статьиВалентин Наливайченко про безпеку телекомунікацій

Политические статьиРух Валентина Наливайченка "Справедливість" рішуче засуджує позбавлення українського громадянства Михайла Саакашвілі

Политические статьиЖодних звинувачень Наливайченку не висунуто – Лубківський

Политические статьиНа Тернопільщині суд зобов’язав поновити реєстрацію кандидатів у депутати до ОТГ від Руху “Справедливість”

Политические статьиМеч Справедливости или Бегущий по лезвию бритвы

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk