Вугільна мафія. Депутат райради переносить під Київ шкідливе виробництво

25 сентября 2017
16450 просмотров Голосов: 0 Автор:Volodymyr Borysenko
article16026.jpg

Безконтрольне вирубування і спалення деревини з третьої зони забруднення ЧАЕС, викиди шкідливих речовин в атмосферу, постійне задимлення, захворювання дихальних шляхів та слизових оболонок, особливо у дітей, і надвисока смертність від онкологічних захворювань.

Саме такою є реальність для мешканців Лугинського району на Житомирщині, де за підтримки місцевої влади та правоохоронних органів розгорнула діяльність не тільки бурштинова, але і вугільна мафія. Без жодних документів тут масово здійснюється масштабне підпільне виробництво деревного вугілля шляхом спалювання деревини твердих порід у спеціальних печах.

Воно випалюється на саморобному устаткуванні, у так званих «бочках». Установки примітивні і не відповідають екологічним нормам, відсутня очистка викидів, все вилітає в повітря. Випалювання дає надвисоку прибутковість, так як вугілля випалюється із краденої деревини. Знищується ліс, люди дихають забрудненим повітрям.

Прибутки від підпільного виробництва отримує найбагатший депутат і найбільший землевласник Києво-Святошинської районної ради, колишній очільник Києво-Святошинської РДА, а нині голова фракції «Нові обличчя» Сергій Возний.

Доходи від незаконного бізнесу депутат Возний, задля відвертання уваги, зареєстрував на дружину, в тому числі і шкідливе виробництво на Житомирщині. В даному випадку, це ТОВ "Енергоекосервіс" (ЄДРПОУ 39797393, Житомирська обл., Лугинський район, с.Запілля), власником якого є Возна Алла Федорівна.

Перевірки встановили відсутність дозвільних документів. Підприємство має ряд кричущих порушень і діє всупереч вимогам чинного законодавства, а саме відсутні дозвільні документи, не оформлено земельну ділянку, не зареєстровано як суб’єкт господарювання, відсутні документи на майно і дозволи на викиди стаціонарними джерелами.

Жителі села Запілля, де розміщені несертифіковані «бочки» Возного, більше трьох років ведуть боротьбу із незаконним бізнесом за своє довкілля, чисте повітря, своє здоров’я і здоров’я своїх дітей. За їхніми словами, деревину везуть навіть із Чорнобильської зони відчуження. Заміри концентрації шкідливих речовин у повітрі часто показують, що викиди у сотні разів перевищують допустимі норми.

Шкідливий бізнес в області досі не прикрили, так як Сергій Возний має зв’язки скрізь, і районна влада покриває злочин, а місцевих жителів залякують. Згідно норм, виробництво має розташовуватися не менше ніж в 500 метрах від житлових будівель, в Запіллі ж «бочки» Возного від дворів людей стоять менш ніж в 100 метрах.

І що саме важливо – територія Житомирської області, зокрема Лугинський район, в якому розташоване дане підприємство, перебуває в зоні впливу аварійних викидів внаслідок аварії на ЧАЕС. Дана територія відноситься до третьої зони забруднення. Це означає, що забруднені радіонуклідами лісові масиви досі залишаються джерелом небезпечної лісової продукції, яка при використанні в процесі випалювання деревного вугілля сприяє міграції радонуклідів шляхом викидання в атмосферу, і населення отримує додаткові дози опромінення і в процесі випалювання, і в процесі побутового використання даної продукції.

Це не зупиняє Сергія Возного. Користуючись статусом депутата (член Постійної комісії з питань земельних відносин Києво-Святошинської районної ради) і своїми зв’язками, в тому числі із мером Ірпеня і своїм однопартійцем Володимиром Карплюком, він розширює незаконний бізнес із випалювання деревного вугілля на Київщину.

У Києво-Святошинському районі, неподалік сіл Хмільна та Миколаївка, стараннями депутата вже підготовлені ділянки, завезені бочки та набираються люди для розгортання незаконного випалювання вугілля. Поруч знаходяться великі лісові масиви, які, очевидно, будуть незаконно вирубуватися на вугілля.

Стає зрозуміло, як Сергій Возний набув свої статки. Такий бізнес – один з найприбутковіших, він рентабельніший і за незаконний видобуток бурштину, і за виробництво горілки, і навіть контрабанду цигарок.

За законом, випалювання деревного вугілля без відповідних дозволів передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність. Чи понесе її Возний, враховуючи те, як довго він труїть жителів села Запілля? Питання до правоохоронних органів, які мають поставити остаточну крапку по даній проблемі. Інакше радіоактивним димом тепер дихатимуть жителі столиці та її околиць.

Похожие статьи:

Новости Преступности​Мельника випустили із СІЗО за 609 тисяч гривень

Новости в миреПутіну нічого не відомо про корупцію при підготовці Олімпіади-2014

Новости ПолитикиКиевская избирательная комиссия - рассадник коррупции

Новости ЭкономикиПерший заступник Міністра доходів і зборів проведе чистку міністерства від корумпованих співробітників

Политические статьиЗвернення до всіх активістів Євромайдану

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети