ВВС: Порошенко за останній рік став багатшим у 7 разів

28 мая 2015
2167 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8855.jpg

Кому війна, а кому мати рідна… Саме це прислів'я приходить в голову при прочитанні інформації про стрімке зростання доходів Петра Порошенка за рік перебування його на посту президента, яку виклала напередодні Бі-бі-сі. При тому, що Україна де-факто весь цей час перебувала в стані війни, яку розв'язала проти неї путінська Росія.

Президент України Порошенко за рік свого президентства став багатшим принаймні в кілька разів, згідно його декларацій про доходи за 2013 і 2014 роки, відзначає видання. Це відбулося на тлі загального падіння економіки в результаті конфлікту на сході України, а також серйозних труднощів, з якими зіткнувся особистий бізнес Порошенка в Росії та Криму.

У 2013 році Порошенко задекларував понад 51 млн гривень (понад $ 2 млн) сукупного доходу, при цьому основна частка надійшла від продажу цінних паперів та корпоративних прав.

У 2014 році «картина кардинально змінилася»: з 369 млн гривень (більше $ 17 млн) лише 11,2 млн — це доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав. А 90% доходів склали дивіденди та відсотки за вкладами.

Можливе пояснення — падіння гривні в 2014 році. Не виключено, що Порошенко тримав гроші на валютних рахунках і отримав прибуток у гривнях при зростанні курсу. Але один лише цей фактор не пояснює таке різке зростання доходів президента.

Спостерігачі вказують, що Порошенко міг отримати дивіденди як акціонер своїх бізнес-структур для фінансування виборчої кампанії. Крім того, кондитерська фабрика

Roshen, що належить Порошенку, за рік збільшила доходи в дев'ять разів.

Всупереч передвиборчій обіцянці і української конституції, Порошенко не став продавати бізнес. Крім корпорації Roshen, йому належить завод «Ленінська кузня», кілька продовольчих компаній, автомобілебудівна корпорація «Богдан-Авто», підприємства з виробництва скла та крохмалю, страхова компанія, Міжнародний інвестиційний банк, кілька теле- і радіокомпаній.

Директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко попереджає про «серйозні політичні наслідки» для Порошенка.

«Порошенко був і залишається одним з найпотужніших олігархів на Україні. У політичних кулуарах зараз жартують, що, мовляв, у президента є одне завдання з деолігархізація країни — зробити так, щоб залишився один олігарх. Темпи, якими продається бізнес президента, дають підстави припускати, що цей процес буде тривати до кінця його президентських повноважень. Або ж президент не планує бути президентом всі п'ять років », — прокоментував журналіст Сергій Руденко.

Що ж стосується висловленого в статті Бі-бі-сі припущення, що Порошенко зберігав свої гроші не в національній валюті, а у доларах, то про це достовірно стало відомо ще два місяці тому. Зокрема, станом на 1 лютого ц.р. він значився в списках найбільших VIP-клієнтів «Приватбанку» як власник депозиту на 50 млн дол.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети