ВВС: Порошенко за останній рік став багатшим у 7 разів

28 мая 2015
2319 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8855.jpg

Кому війна, а кому мати рідна… Саме це прислів'я приходить в голову при прочитанні інформації про стрімке зростання доходів Петра Порошенка за рік перебування його на посту президента, яку виклала напередодні Бі-бі-сі. При тому, що Україна де-факто весь цей час перебувала в стані війни, яку розв'язала проти неї путінська Росія.

Президент України Порошенко за рік свого президентства став багатшим принаймні в кілька разів, згідно його декларацій про доходи за 2013 і 2014 роки, відзначає видання. Це відбулося на тлі загального падіння економіки в результаті конфлікту на сході України, а також серйозних труднощів, з якими зіткнувся особистий бізнес Порошенка в Росії та Криму.

У 2013 році Порошенко задекларував понад 51 млн гривень (понад $ 2 млн) сукупного доходу, при цьому основна частка надійшла від продажу цінних паперів та корпоративних прав.

У 2014 році «картина кардинально змінилася»: з 369 млн гривень (більше $ 17 млн) лише 11,2 млн — це доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав. А 90% доходів склали дивіденди та відсотки за вкладами.

Можливе пояснення — падіння гривні в 2014 році. Не виключено, що Порошенко тримав гроші на валютних рахунках і отримав прибуток у гривнях при зростанні курсу. Але один лише цей фактор не пояснює таке різке зростання доходів президента.

Спостерігачі вказують, що Порошенко міг отримати дивіденди як акціонер своїх бізнес-структур для фінансування виборчої кампанії. Крім того, кондитерська фабрика

Roshen, що належить Порошенку, за рік збільшила доходи в дев'ять разів.

Всупереч передвиборчій обіцянці і української конституції, Порошенко не став продавати бізнес. Крім корпорації Roshen, йому належить завод «Ленінська кузня», кілька продовольчих компаній, автомобілебудівна корпорація «Богдан-Авто», підприємства з виробництва скла та крохмалю, страхова компанія, Міжнародний інвестиційний банк, кілька теле- і радіокомпаній.

Директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко попереджає про «серйозні політичні наслідки» для Порошенка.

«Порошенко був і залишається одним з найпотужніших олігархів на Україні. У політичних кулуарах зараз жартують, що, мовляв, у президента є одне завдання з деолігархізація країни — зробити так, щоб залишився один олігарх. Темпи, якими продається бізнес президента, дають підстави припускати, що цей процес буде тривати до кінця його президентських повноважень. Або ж президент не планує бути президентом всі п'ять років », — прокоментував журналіст Сергій Руденко.

Що ж стосується висловленого в статті Бі-бі-сі припущення, що Порошенко зберігав свої гроші не в національній валюті, а у доларах, то про це достовірно стало відомо ще два місяці тому. Зокрема, станом на 1 лютого ц.р. він значився в списках найбільших VIP-клієнтів «Приватбанку» як власник депозиту на 50 млн дол.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети