Житомирська феміда продовжує відпрацьовувати хабарі Розенблата?

20 декабря 2017
18780 просмотров Голосов: 0 Автор:Maksym Saenko
article16590.jpg

Однією з особливостей політичного життя України є неповноцінність  практично в усіх сферах діяльності. Особливо ганебною така незавершеність дій  є в сферах що, потребують або кардинального реформування або рішучого вирішення проблем.

Після революції була проведена люстрація, проте одіозні особи лишилися на своїх місцях; була заборонена Партія Регіонів проте її колишні представники продовжують займатися політикою під іншими знаменами; були відкриті гучні кримінальні провадження, проте фігурантам була дана можливість втекти за кордон; антикорупційні органи розслідують гучні справи, проте Верховна Рада не дає права арештовувати своїх колег-обвинувачуваних; справа депутатів-хабарників Розенблата-Полякова гримить на всю країну та підконтрольні депутатам органи продовжують діяти в їхніх інтересах, відпрацьовуючи хабарі.

Скандал навколо Житомирського депутата Борислава Розенблата прогримів на всю країну, влітку 2017 року. В рамках своєї депутатської діяльності Розенблат активно займався законами пов’язаними з регулюванням видобутку та обороту бурштину. Розенблат разом з Поляковим пропонував звільнити від оподаткування ввезення обладнання для промислового видобутку бурштину. Створювалося враження що народні обранці нарешті хочуть навести лад в питанні незаконного видобутку бурштину що, рік від року стрясає Україну.

Проте, як виявилося наміри депутатів не були такими прозорими. 19 червня 2017 року співробітники НАБУ затримали охоронця Борислава Розенблата, в київському ресторані «Три вилки», при отриманні хабаря 200 тисяч доларів США. Сам депутат уникнув затримання завдячуючи депутатській недоторканості.

Звісно депутат намагався відвести від себе підозру. 

Проте, всі «крапки над І» розставила публікація фільму НАБУ, де депутат прямо розповідає агенту під прикриттям які питання «де і за скільки» він готовий вирішувати. (https://www.youtube.com/watch?v=maD-Fhqr-rY)

Затримання охоронця та дії НАБУ призвели до широкого суспільного резонансу. До Верховної Ради було направлено подання, проте аргументи правоохоронців виявилися недостатньо переконливими для депутатів.

Варто зазначити що, в бурштиновій схемі Борислава Розенблата, депутат вимагав грошей не тільки в обмін на лобізм законодавчих змін чи роботу в парламенті. Як відомо з матеріалів справи НАБУ, 55 тисяч доларів США Розенблат вимагав для підкупу Житомирських суддів і прокурорів, які мали скасувати спеціальні дозволи конкурентам компанії ”Фуджейра” агента НАБУ Катерини.

У справі фігурують 9 суддів Житомирського окружного адміністративного суду та 10 представників Житомирської обласної прокуратури, зокрема прокурор Житомирської області Війтович Л. та його підлеглі.

“Позов про анулювання спеціального дозволу на користування надрами підписала заступник обласного прокурора Роксолана Гребенюк. Дав вказівку на це сам прокурор Житомирської області Любомир Війтович. Суддя Романченко виніс рішення і скасував спеціальний дозвіл у першій інстанції”, — йдеться в матеріалах НАБУ.

Ця історія активно висвітлювалася і самим Бориславом Розенблатом, як стає зрозуміло з публікацій в соціальних мережах, депутат був рупором цих подій. 

Здавалося б що, після розголосу такої гучної справи НАБУ незаконні дії мали б закінчитися. Розенблат носить електронний браслет, має статус підозрюваного та подає зустрічні позови до Холодницького та Ситника, а судді та прокурори Житомирщини мали б шукати виходу, як самим не перетворитися на підозрюваних, та не спробувати себе в нетрадиційних ролях, знайомого їм правосуддя. Проте, виявилося що житомирська феміда продовжує відпрацьовувати “хабарі НАБУ”. (http://adm.zt.court.gov.ua/sud0670/gromadyanam/csz/)

Судові засідання ціллю яких є скасування спеціальних дозволів на користування надрами, компаніям-конкурентам Розенблата на Житомирщині продовжують тривати. Фактично, легалізація видобутку, яку так ”щиро” відстоював підслідний НАБУ Розенблат, закінчується там, де починається його власний інтерес в цьому бізнесі.

Судове засідання проти компанії ”Райт Солюшн” далеко не перше, раніше Житомирський суд вже скасував спеціальні дозволи кільком компаніям які отримали омріяний, легальний спосіб займатися видобутком в цій сфері.

Питання легальності спеціальних дозволів приватних компаній мала б вирішувати Державна служба геології та надр України, адже це абсурдно коли регіональний суд скасовує рішення Центрального органу виконавчої влади. Подібне було, коли Донецький суд скасовував рішення тодішнього президента України Віктора Ющенко про визнання С. Бандери Героєм України. Чи це не абсурд?

Підбиваючи підсумок, зазначимо що найліпше дану ситуацію можна описати простим, всім відомим фразеологізмом ”Ні собі, ні людям.”

Похожие статьи:

Новости КиеваУ Києві попався на хабарі директор театру

Новости БизнесаУ Запоріжжі за хабар заарештований директор комунального підприємства

Новости ПреступностиВ суді Гримчак вперше прокоментував звинувачення

БеспределЯк Михайло Охендовський вимагав хабар

Новости Преступности​Мельника випустили із СІЗО за 609 тисяч гривень

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети