10 країн, в які християнам краще не їхати

4 августа 2015
3087 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9978.jpg

Британська газета The Guardian опублікувала список країн, в яких християни найбільше піддаються переслідуванням.

Очолює сумний список Північна Корея. З 25,2 млн жителів цієї країни, за даними газети, християнство сповідують 300 тис. осіб, тобто 1,2% населення. Влада КНДР в цілому вороже ставиться до релігії, і багато віруючих перебувають у в'язницях, піддаються тортурам і стратам.

Далі слідує Сомалі, де на 11,2 млн жителів налічується кілька сотень християн. Ісламістське угруповання «Аш-Шабааб» заявило про готовність повністю очистити Сомалі від християнської присутності. Тих, кого підозрюють у приналежності до Церкви, вбивають на місці, пише The Guardian.

Третє місце займає Ірак. Християни становлять тут менше 1% 36-мільйонного населення. Сьогодні їх 300 тис., Тоді як до повалення Саддама Хусейна і початку збройного конфлікту було на порядок більше. Значну частину території країни контролює ІГ, змушуючи християн і представників інших релігійних меншин приймати іслам або платити данину. Багатьох просто вбивають, поширюючи відеозйомки страт в пропагандистських цілях.

На четвертому місці — сусідня з Іраком Сирія. З 22,4 млн сирійців християнство сповідують 1,1 млн осіб, тобто 4,9% населення. Однак, за існуючими оцінками, 700 тис. послідовників цієї релігії були змушені тікати з країни після початку громадянської війни в 2011 році. Частину території Сирії контролює ІГ. Християн викрадають і вбивають.

П'яте місце займає Афганістан, населення якого становить 32,2 млн осіб. Серед них християн — кілька тисяч, тобто менше 1%. До християнства тут ставляться як до «західної релігії», і віруючі в Христа змушені існувати в катакомбних умовах, ризикуючи бути відкинутими своїми близькими або навіть убитими. У країні діють тільки підпільні церкви. Ризику піддаються не тільки афганці, а й іноземці — в 2014 році тут було вбито кілька співробітників благодійних організацій.

За Афганістаном в списку The Guardian слідує Судан. З 39,8 млн його жителів християнство сповідують 1,9 млн., Тобто 4,8%. Перехід з ісламу в іншу релігію в Судані, як і в багатьох інших мусульманських країнах, карається смертю. Тут діють «закони про богохульство», за якими багатьох християн садять у тюрми. За деякими відомостями, влада країни навмисно бомбили християнські селища і закривають очі на вбивства послідовників Христа.

Сьоме місце в списку займає Іран. Його населення — 79700000. людини, і живе тут близько 450 тис. християн, тобто менше 1%. Іслам є державною релігією, і будь-який етнічний перс, який звернувся в християнство, вважається віровідступником з усіма витікаючими наслідками. Відкрито практикувати свою віру мають право представники вірменської і ассірійської громад, проте часто до них ставляться як до громадян другого сорту. Християнські церкви регулярно піддаються перевіркам і рейдам поліції, щонайменше 75 християн було заарештовано в Ірані за минулий рік.

На восьмому місці укладачі списку поставили ще одну мусульманську країну — Пакистан. Її населення -. 188 800 000, християн тут 5,3 млн, що становить 2,8%. До послідовників Христа в цій ісламській республіці ставляться як до громадян другого сорту, жінки і діти часто стають об'єктами сексуального насильства, «закони про богохульство» нерідко використовуються для зведення особистих рахунків, церкви стають об'єктами нападу ісламістів.

На дев'ятому місці — Еритрея. Кількість населення цієї східноафриканської країни становить 6,8 млн. Християн тут 2,5 млн., Тобто 36,8%. У влади знаходиться «Народний фронт за демократію і справедливість», який різко обмежує права віруючих.

На 10-му місці в списку — Нігерія. У цій найбільш населеній країні Африки (184500000 млн. людей) Християн майже половина — 89 млн, або 48,2%. Важкі часи для послідовників Христа почалися з активізацією джихадистського угруповання «Боко харам» — тисячі християн були викрадені або вбиті, багато стали біженцями. Ще тисячі християн стали жертвами мусульман зі скотарських народів хауса і фулани. На півночі країни, де більшість населення сповідує іслам, християни піддаються дискримінації: дітей позбавляють можливості ходити до школи, в християнські села не доставляють чисту воду.

Похожие статьи:

ОбществоКім Чен Ин не приїде до Путіна на парад в Москву

Здоровье и медицинаРак молочної залози викликає робота за змінним графіком

ОбществоЩе одна країна відмовилася від Росії

ОбществоЗ кожним роком життя в Росії все огидніше

Новости в мире​Папа Римський привітав весь християнський світ з Пасхою і побажав примирення на Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети