Білоруси хочуть в Крим

11 июня 2015
2746 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9103.jpg

4 червня Кабінет міністрів України прийняв постанову про порядок в'їзду українців та іноземних громадян на тимчасово окуповані території. Зокрема, іноземцям для відвідування Криму потрібно буде мати обгрунтовані причини, які регламентуються в документі – наявність прав власності на території півострова, родичів, виконання дипломатичних функцій або необхідності перебування там у зв'язку із захистом національних інтересів України.

Виходячи з цього, турист не зможе претендувати на отримання пропускного документа і перспективи білорусів відпочити в Криму цього літа стають практично нульовими. Втім, у білоруських турфірмах так не думають.

Пропозицій провести відпочинок у Криму досить – ціни починаються від 100$ за десять днів без харчування і з урахуванням дороги на автобусі по території Росії з Мінська і назад. Це досить доступна пропозиція для білоруського ринку, але чи знають в туристичних агентствах про те, що поїздка на півострів через Керченську переправу порушує законодавство України і може створити проблеми їх клієнтам?

У кампанії «Одіссея» наполягають, що такі поїздки відповідають білоруському законодавству та «Україна чи ПАР – для нас різниці немає. Ми не повинні дотримуватися законів». Відповідно, при укладенні договорів про це не йдеться. Більш того, представники «Одіссеї» наполягають, що так діють всі гравці ринку.

Працівники турфірм вважають, що якщо турист, який вирішить повернутися до Мінська через Київ, буде заарештований, жодної відповідальності за його долю вони не несуть.

В агентстві «Никатур» такі нюанси готові обговорювати з клієнтом тільки в разі виникнення питань у останнього. Наприклад, на питання про туриста, який вирішить повернутися до Мінська через Київ і може бути заарештований, працівник фірми відповіла, що ніякої відповідальності за його долю вони не несуть, а про такий юридичний нюанс не знають. Єдиним варіантом вирішення подібної ситуації вони бачать неукладення договору.

Автобусні тури з Мінська в Крим через Росію невигідні ще й за більш прозаїчної причини – в дорозі пасажир проводить до 48 годин в одному напрямку. Це істотно позначилося на потоці туристів. У минулому році, за оцінкою Валентина Цехмейстера, голови Республіканського союзу туристичних організацій Білорусі, туристичний ринок втратив до 90%: для бюджетного відпочинку білоруси обирали саме Крим. Сьогодні залишається варіант з автобусом і довгим переїздом або перельотом з Мінська через Москву, які додають 300-400 доларів до вартості відпочинку.

У той час, білоруські туристи в меншій кількості, але готові їхати в Крим на своєму транспорті. Зробити це вийде теж тільки через територію Росії. На одному з найбільш популярних форумів onliner.by «гілка» з обговоренням відпочинку в Криму налічує більше 60 000 тисяч повідомлень. Але модератори відразу попереджають – у повідомленнях не повинно бути ніякої політики.

Похожие статьи:

ЭкономикаУкраїнці масово оформляють субсидії

Новости ОбществаПосилюється перевірка реєстрації українців за місцем проживання -Указ Президента

ОбществоВсе більше держав Шенгенської зони відмовляють українцям у візах

Новости в мире​Євросоюз додав до списку на санкції ще декількох українців

Новости УкраиныУкраїнці стали більше заробляти

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети