Британець «малює» 3D портрети в Олімпійському парку Сочі

13 февраля 2014
4098 просмотров Голосов: 0 Автор:Євген Торін
article3741.jpg

Один з об'єктів на території Олімпійського парку в Сочі розроблений британським архітектором Асіфом Ханом — це інноваційний павільйон «MegaFaces», на стіні якого демонструються 3D — портрети відвідувачів парку.

Вас сканують в кабінці, і вже через півгодини ваше обличчя спроецьовано на стіну павільйону. У відвідувачів є близько хвилини на те, щоб сфотографуватися на тлі свого ж тривимірного портрета висотою у вісім метрів.

Сама стіна складається з 11 тисяч механічних поршнів, які схожі на шпильки і можуть висуватися на відстань до двох метрів. Кожен поршень, як розповідає Хан, контролюється спеціальним програмним забезпеченням і електронікою, яка визначає відстань і колір.

Асіф Хан:

— Близько року тому мені запропонували створити якесь архітектурне рішення, яке дозволило б залучити велику кількість гостей, які приїхали б на Олімпіаду. Тобто запропонувати їм якийсь незабутній досвід. У мене за плечима була робота над інтерактивним павільйоном «Beatbox» на території Олімпійського парку в Лондоні два роки тому. Цей проект — зовсім інший, оскільки це інша країна.

Що найкраще відображає ваш стан і те, що ви робите? Це вираз вашого обличчя?

Коли ми їдемо кудись відпочивати, ми завжди фотографуємо себе і відправляємо зображення друзям або публікуємо їх в соціальних мережах. Якщо повернутися до історії, то такими зображеннями для людей були пам'ятники. І я вирішив, що можна створити будівлю, яка сама по собі буде демонструвати людські емоції.

Завдяки чому досягається подібний ефект ?

А.Х.: Ми додали руху цифровим технологіям, таким як LCD -монітори. Кожен піксель на нашій стіні може рухатися, формуючи обличчя людей. Це своєрідні активатори, які механічно виїжджають за фасаду будівлі і, доповнюючи один одного, створюють контури особи. Якщо людина посміхається або якщо у неї є борода, це теж фіксується і зображується. Будівля рухається відповідно до особливостей вашого обличчя і ваших емоцій. Крім того, на тлі свого портрета ви можете зробити «селфі», тобто це буде свого роду «селфі», на тлі «селфі». Це універсально, і не потрібно знати ту чи іншу мову, щоб висловити свої емоції.

Наскільки взагалі інноваційні технологічні рішення зараз поєднуються з потребами аудиторії?

А.Х.: Задачу, котру я ставлю перед собою в архітектурі і дизайні, можна сформулювати як бажання зрозуміти — що змушує людей замислюватися? З точки зору різних характеристик — як ми сприймаємо колір, світло, теплоту, структуру.

Я хочу розкрити ті стани, які знаходяться десь всередині нас, мають певний потенціал. Через архітектуру і дизайн їх можна по-справжньому розкрити. Ми працюємо з реальністю, з тим навколишнім середовищем, який нас оточує, але при цьому використовуємо так звану чарівну ін'єкцію, яка створює емоції і переносить цю реальність у світ мистецтва.

Чим вам запам'ятається робота в Росії над сочинським проектом?

А.Х.: Найбільше враження від роботи з російською командою, яке мене вразило, — це рівень розуміння, що і як ми робимо, і віра у проект. Рідко зустрічаються ті, хто думають не тільки про реалізацію проекту, але і про те, що він буде означати.

Мій російський досвід дуже важливий для мене, я ціную цю можливість як дизайнер. Всі ми відчували великий тиск з наближенням до вирішальної стадії, у міру підготовки до Олімпіади.

Росію багато критикували за порушення прав людини перед цією Олімпіадою. Що ви як людина, що працює над одним із сочинських проектів, думаєте про це?

А.Х.: Це важливе питання. У мене є кілька думок. По-перше, дуже важливо, щоб будь-яка країна працювала над поліпшенням ситуації з правами людини на її території. У кожної країни — своя історія, але дуже важливо вкладати максимум зусиль для цього, щоб досягти мети. Водночас Олімпійські ігри проходили у безлічі міст і країн, в різні періоди, і їх основна мета — спорт як щось об'єднуюче людей. Упевнений, Олімпіада допоможе Росії.

Моя дружина — японка, і ми спостерігали за тим, як після чемпіонату світу з футболу 2002 року жителі Японії усвідомили, що вони можуть спілкуватися із зовнішнім світом і можуть бути зрозумілими. Це був великий крок вперед. І добре, що Олімпіада проходить не в Москві, тому що на прикладі цього регіону «приїжджі» можуть дізнатися набагато більше про Росію.

Похожие статьи:

ОбществоБританець був арештований за згвалтування плюшевого ведмедика

Новости в мире​У Лондоні представили найдорожчу у світі пампушку

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети