Подорож з домашнім вихованцем не принесе особливих турбот, якщо правильно до неї підготуватися. Отже, що ж необхідно вжити, якщо передбачається поїздка з улюбленцем?
Подорож з домашніми улюбленцями: правила і поради
Найпоширеніші домашні тварини — це, як відомо, коти і собаки. З недавнього часу цей список поповнили декоративні кролики і тхори.
Які щеплення потрібні?
Проти сказу. Якщо в найближчі місяці вашій тварині вже ставили укол від сказу, можна не турбуватися, оскільки відмітка про таке щеплення повинна бути зроблена не пізніше, ніж за рік до передбачуваної поїздки. Але і не раніше, ніж за 21 день до неї. При первинному щепленні необхідний 30-ти денний карантин.
Вакцинація від глистів та бліх (антивірус). Відмітка про противірусну обробку потрібна в основному для собак. Кішки, а також інші дрібні домашні тварини обходяться без неї. Якщо вакцинація від паразитів не проводилася, необхідно провести процедуру дегельмінтизації, після чого щеня буде щеплене і готове до подорожі.
При в'їзді в країни ЄС тварин перевіряють на наявність чіпа. Чіпування — це впровадження спеціального пристрою з унікальним цифровим кодом, який в обов'язковому порядку прописується у ветеринарному паспорті. Дата імплантування мікрочіпа в ідеалі повинна збігатися з датою першого щеплення від сказу. Сама процедура впровадження безболісна для тварини. Вона ні чим не відрізняється від звичайного внутрішньом'язового уколу — мініатюрний чіп вводять вихованцеві з допомогою шприца.
Процедура чіпування стала обов'язковою кілька років тому — в 2011 році. Якщо ваш улюбленець піддавався їй раніше, повторне проходження не обов'язкове. Головне, щоб у ветеринарному паспорті стояла потрібна відмітка, а саме клеймо повинно бути чітким.
Коли всі щеплення зроблені і імплантований чіп, можна зітхнути з полегшенням. Тепер вам залишиться тільки привести тварину на огляд до ветеринара, зробити це необхідно за 3 дні до від'їзду, не раніше! Інакше огляд доведеться проходити заново. Головне запам'ятати, ветеринарна клініка повинна бути державною! Після огляду лікар видасть вам укладення форми N1 (документ державного зразка) про здоров'я вихованця. Птахи також піддаються огляду фахівця, після чого на руки господареві видається санітарний сертифікат.
У виданому документі обов'язково зазначаються наступні пункти:
Ім'я, прізвище господаря;Кличка тварини;Дати вакцинацій;Вік і стать вихованця;Результат процедури проти паразитів (аналіз на глисти);Маршрут подорожі.Для поїздки за кордон господар тварини, крім свідоцтва, замість якого видається міжнародний ветеринарний сертифікат, повинен надати родовід і дозвіл на вивезення вихованця.
Вся документація пред'являється під час санітарно-ветеринарного контролю на митниці. Варто врахувати, що провезення тварин можливе лише в тих місцях, де такі пункти обладнані.
У кожній країні свої правила
Так, наприклад, латвійські, французькі та угорські закони передбачають наявність вакцинації від чуми.
В деякі держави взагалі не можна приїжджати з тими чи іншими тваринами. В тій же Франції, а також в Ізраїлі та Єгипті існує обмеження на ввезення кошенят і цуценят, які не досягли тримісячного віку. В Ізраїлі (також в Малайзії і Австралії) ще існує обмеження по бійцівських порід собак. В Уругвай заборонено привозити будь-яких птахів, а в Саудівську Аравію — домашню птицю (курей, гусей, індиків) і папуг. На Мальту категорично заборонено ввезення найпопулярніших домашніх улюбленців — котів і собак. Японці не приймають мандрівників з мавпами і гризунами.
У більшості країн стоїть обмеження і на кількість ввезених тварин — якщо поїздка не комерційна, не більше п'яти особин. Винятком з цих правил є Франція і Китай. Французи дають дозвіл на трьох тварин, китайці — всього лише на одну.
Обов'язково вивчіть вимоги тієї чи іншої країни, перш ніж збиратися в дорогу.
Тварини в громадському транспорті
При перевезенні тварин в обов'язковому порядку звертається увага на їх вагу і габарити. Наприклад, у літаку можна перебувати з собаками чи кішками, якщо вага кожного вихованця обмежується 5-8 кілограмами, а їх кількість не перевищує 4. На час самого польоту можна взяти улюбленця на руки, однак необхідно дотримуватись заходів безпеки і враховувати бажання пасажирів, які знаходяться поруч з вами.
У разі якщо розмір і вага вашого вихованця перевищує встановлену норму, доведеться змиритися з думкою, що він полетить у багажному відділенні, обладнаному спеціальними відсіками. Оплачуючи переліт в касі, обов'язково повідомте про тваринний — для них призначається окремий квиток, ціна якого залежить від ваги. Вартість розраховується за тарифом першого класу, в більшості не перевищує 14 євро за кілограм. Варто відзначити, що переліт собаки-поводиря не оплачується.
Готуємося до подорожі
Практично всі тварини схильні до так званої «морської хвороби», тому безпосередньо перед поїздкою не рекомендується давати їм їжу. А щоб вихованець уникнув нервового розладу, особливо, якщо подорожує в перший раз, можна дати йому заспокійливий засіб, попередньо порадившись з ветеринаром. Якщо кішка або собака не звикли до перевезення, придбайте її заздалегідь контейнер і періодично садіть туди тварину. Вихованець повинен зрозуміти, що контейнер не представляє ніякої небезпеки, можна покласти туди улюблену іграшку і звичну підстилку. На час поїздки запасіться одноразовими пелюшками, серветками, чистою питною водою.
Заселяємось в готель
Багато готелів приймають туристів з домашніми тваринами, проте поцікавитися заздалегідь все ж варто. Не потрібно також забувати, що перебування вихованця в готелі оплачується за окремим тарифом. Перед заселенням вас попросять представити документи, з яких можна зробити висновок про здоров'я тварини. Про харчування, туалет, підстилку для сну ви зобов'язані подбати самостійно. Бажано не кидати вихованця в номері одного, але, якщо необхідно відлучитися, обов'язково помістіть його до перевезення.
Деякі великі європейські готелі надають можливість проживання окремо від домашнього улюбленця. Йому нададуть власний номер, будуть годувати, доглядати, гуляти. У таких готелях нерідко існують і віп-послуги для тварин: спа, масаж, перукар. Природно, вони оплачуються за іншим тарифом і не всім по кишені.
Сподіваємося, що дана стаття допоможе вам навіть під час відпочинку не розлучатися з улюбленцем. Головне, не відкладати потрібні процедури, оформити все заздалегідь, у спокійній обстановці.
Приємного відпочинку вам і вашим вихованцям!
Новости Сельского хозяйства → Новые правила маркировки мяса в ЕС могут навредить торговле
IT-Технологии → «Google» опублікувала «правила етикету» для власників «Google Glass»
Здоровье и медицина → Основные правила для сохранения красивых и здоровых зубов.