Поїздки за кордон шкідливі для здоров'я

30 сентября 2015
3101 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10446.jpg

Поїздки за кордон у відпустку, як правило, приносять радість. Кожному знайоме хвилююче очікування майбутньої подорожі. Однак психологи вважають, що відпустка має і зворотний бік: стрес, проблеми зі здоров'ям і фінансами.

Згідно з дослідженням, регулярні поїздки у відпустку знижують ризик серцево-судинних захворювань і навіть інфарктів. Крім того, туристи відчувають прилив енергії і задоволеність життям.

На жаль, за твердженням психологів, ці позитивні ефекти часто зникають протягом декількох тижнів після відновлення звичного способу життя. Мало того, що поїздки коштують чималих грошей — від цього псується настрій, так ще й «випадання» з робочого ритму іноді обходиться співробітнику недешево.

Говорячи про вузькоспеціалізовану працю, як приклад короткочасної втрати кваліфікації вчені наводять хірургів: смертність пацієнтів на операційному столі трохи вище у того хірурга, який напередодні операції відпочивав, і трохи нижче — у того, який оперував і днем раніше. Правда, представники робітничих професій після відпустки демонструють підвищення продуктивності.

Крім того, деякі мандрівники починають себе гірше почувати приблизно за тиждень до поїздки. Особливо це стосується жінок, на яких лягає додаткове навантаження по будинку, включаючи прання та підготовку речей членів сім'ї до подорожі.

Перші кілька днів відпустки також часто супроводжуються порушеннями сну, підвищеним кров'яним тиском, поганим настроєм, головним болем і розладом травлення. Ці явища можна пояснити фізіологічним зниженням секреції гормонів стресу.

Сама відпустка сприяє розмиванню меж між робочими годинами і часом відпочинку, і деяким потім потрібне додаткове зусилля, щоб налагодити режим дня. А з появою в нашому житті смартфонів, планшетів та інших підключених до інтернету гаджетів, багато туристів продовжують працювати і у відпустці. Звичка постійно перевіряти робочу пошту і страх делегувати відповідальність колегам завдає мандрівникам істотну шкоду, знецінюючи відпочинок.

В цілому, є вагомі докази того, що поїздки у відпустку корисні для здоров'я, підвищують добробут і позитивно впливають на продуктивність праці. Психологи радять лише організувати плавний «старт» відпустки, відмежуватися від повсякденних турбот і зосередитися на приємних відчуттях під час відпочинку, а потім дати собі кілька днів, щоб поступово повернутися до роботи.

Похожие статьи:

Бизнес-технологииЛюдям пропонують писати антиукраїнські коментарі за гроші

ОбществоЧому ми працюємо там, де нам некомфортно?

Политические статьиДобробут громадян України зростає!

ОбществоРосіяни не можуть дозволити собі відпочинок за кордоном

ОбществоЯк заставити себе працювати в понеділок ?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети