В туристичних фірмах відзначають: такого низького попиту на відпочинок біля моря і за кордоном не пам'ятають за останні 16 років роботи

5 июня 2015
3976 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8993.jpg

Економічна криза і військові дії в країні внесли корективи в плани на відпустку багатьох харків'ян.

У турфірмах нарікають, що попит на відпочинок у жителів першої столиці скоротився порівняно з минулим роком більш ніж на 50%. Ті, хто все-таки зважився на відпочинок біля моря, шукають місця подешевше і подалі від війни. Приміром, до найпопулярніших курортів цього року несподівано приєдналося Коблево.

В туристичних фірмах відзначають: такого низького попиту на відпочинок біля моря і за кордоном не пам'ятають за останні 16 років роботи.

«У цьому році харків'яни найчастіше воліють свої дачі, — зазначає директор однієї з турфірм Олександр Пархоменко. — Туроператори скоротили свої програми на 60%. Вони орієнтуються на попит, і порожні крісла возити не будуть. Тому можна сказати, що скорочення літніх програм в цьому році складе 50-60%».

На другому місці після дач, звичайно ж, відпочинок біля моря в межах України. Любителі Криму в цьому році переорієнтувалися на узбережжі Азовського і Чорного морів. Більше все-таки воліють Чорне, кажуть в агентствах.

Серед переваг харків'ян насамперед Одеська область — найбільше заявок стосуються курорту Затока (65 км від Одеси). Після Одеси йде Херсонська область — Залізний порт, Скадовськ та Лазурне. Також вперше користується попитом Миколаївська область — курорт Коблево. Вартість відпочинку залежить від зручностей та наявності харчування. Нижня межа вартості відпочинку на Азовському, що на Чорному морі приблизно однаковий від 1500 до 2600 грн з людини за тиждень.

Є ймовірність того, що до Азовського моря відпочиваючі потягнуться ближче до липня, коли зрозуміють, що перші туристи з'їздили і відпочили без пригод. Вже зараз деякі харків'яни відзначають, що замовити номер в хорошому готелі для родини з дітьми на липень проблематично.

Набувають у літньому сезоні популярність і Карпати. «Ми вже на наступному тижні веземо перших відпочиваючих. Але серед них більше любителів активного відпочинку — похід в гори, велосипедний спорт, відпочинок біля води там підійде не всім, так як вода в горах холодна», — уточнюють в агентствах.

Є й ті, хто не відмовиться від відпочинку за кордоном цього літа. Їм варто орієнтуватися на наступні розцінки: Туреччина — 900-960 доларів на двох за тиждень, Чорногорія — 800-900 євро, Греція — 800-900 євро, Туніс — 800-900 доларів.

«Якщо говорити про готелі, то в цьому році обирають не з крутих «п'ятірок», а посередні «пятірочки» -четвірочки», — говорить Олександр Пархоменко. Є також невеликий попит на екскурсії по Європі, але якщо раніше харків'яни вибирали тури з авіаперельотом, то зараз воліють їхати автобусом.

Похожие статьи:

Новости ОбществаПосилюється перевірка реєстрації українців за місцем проживання -Указ Президента

Новости УкраиныУкраїнці стали більше заробляти

ЭкономикаУкраїнці масово оформляють субсидії

ОбществоВсе більше держав Шенгенської зони відмовляють українцям у візах

Новости в мире​Євросоюз додав до списку на санкції ще декількох українців

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети