Вулканічний виноград - восьме диво планети

12 июня 2015
3600 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9115.jpg

Навіть там, де земля здається млявою, життя цілком можливе. Принаймні, на одному з Канарських островів, Лансароте, серед попелу і застиглої лави, цілком успішно розводять виноград.

Вулканічні виноградники острова Лансароте недосвідченому погляду здаються чимось фантастичним. Це місце виглядає також незрозуміло, як, наприклад, загадкові лінії в пустелі Наска. Але тільки тут на відміну від Перу, у всього є точне наукове пояснення.

Острів Лансароте невеликий — близько 60 км в довжину і 15 завширшки. І на цьому крихітному п'ятачку Землі розташувалося близько трьохсот вулканів. У 1730 році приблизно 30 з них влаштували на острові маленький апокаліпсис: почали одночасно вивергатися, засипаючи все навколо лавою і попелом. Тривало це всі шість років, після чого вести якесь сільське господарство на острові, де весь грунт зник під шаром базальту та попелу, здавалося неможливим. Але місцеві винороби не здалися. Результатом стали екзотичні виноградники, які перетворилися сьогодні в одну з визначних пам'яток острова.

У вулканічних пустелях вирили ями або траншеї, захистивши їх від вітрів особливою огорожею з базальту. Ями глибиною в кілька метрів збирають на стінках росу, яка і зволожує виноград, з причини того, що дощі в цій місцевості бувають нечасто. У свою чергу, волога добре зберігається в насиченому попелом шарі землі. Така ось нехитра агрономія дає відмінні результати — близько 40 кілограм винограду з куща і до двох мільйонів літрів хорошого вина у цілому з усіх плантацій винограду.

Похожие статьи:

ОбществоБіля Краснодару прокинувся вулкан

ОбществоЛюдство зобов'язане своїм існуванням вулканам

ПроисшествияВиверження вулкана в Індонезії: кількість загиблих зросла до 16

Новости ОбществаВулкан Йеллоустоун может уничтожить население Америки

Образование и наукаНа Венері існує життя?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети