​Пенсіонери не здаються

4 апреля 2015
2371 просмотр Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8115.jpg

Бойові дії в Донбасі на час відсували тему справжньої соціальної катастрофи, яка відбувається відразу в двох областях — Донецькій та Луганській. Ще з літа пенсіонери, матері-одиначки, інваліди, чорнобильці та інші категорії, які отримували виплати від держави, ізольовані.

Правда, пенсіонери, які знаходяться в так званій зоні АТО, не здаються. Коли в листопаді від глави уряду Арсенія Яценюка стало офіційно відомо, що виплати відновлять тільки після того, як території перейдуть під український контроль, суди почали завалювати позовами про порушення прав громадян. Уже в лютому Київський окружний адмінсуд виніс перше рішення, яким задовольнив позов 83-річної пенсіонерки з Донецька і скасував скандальні пункти в постанові уряду, яким обмежувалися права людей на отримання виплат.

Що показово, і оскаржити рішення не вдалося. Апеляційний адмінсуд відхилив скаргу Кабміну. Причому уряд повинен не тільки почати виплати мирним жителям, а й погасити заборгованість перед людьми. Однак крапку в цій справі ставити ще рано. Тепер Мін'юст має намір оскаржити судове рішення у Вищому адмінсуді і все-таки має намір домогтися того, що на окупованих територіях пільговикам нічого не повинні до того часу, поки частина областей знаходиться не під українським контролем.

Виконають, коли буде можливо

Таке рішення викликало неоднозначну оцінку серед юристів.

— Необхідно враховувати, що рішення Апеляційного суду вже потрібно виконувати, воно вважається чинним, — говорить Костянтин Махновський, засновник компанії юридичних послуг. — Інша справа, що реалізувати це практично неможливо і фактичних наслідків для українських органів влади не буде. Тобто виконання рішення відкладається до моменту, коли це буде можливо. З іншого боку, у людей є право в судах довести, що держава не забезпечує можливості для пенсіонерів та інвалідів, які не можуть пересуватися, наприклад. І нинішня ситуація — це грубе порушення їх прав.

У свою чергу джерела «КП» в Україні «в Кабміні кажуть про те, що шансів виграти касацію, по суті, не так багато. Тому не виключена підготовка нової постанови уряду, в якому будуть прописані нові умови отримання соціальних виплат для жителів окупованих територій.

У свою чергу самі жителі Донецька на якісь позитивні зміни не розраховують:

— Навіть якщо буде рішення суду, це ніяк не зобов'яже державу привозити сюди, під обстріли, інкасаторські машини. Ми це розуміємо, — говорить медсестра міської лікарні в Донецьку Інна Мірошник. — Але з іншого боку, нам не надали жодного вибору. Лікарям, вчителям і працівникам всієї бюджетної сфери не запропонували варіантів з роботою, лікарні і школи евакуювати неможливо! При цьому допомогу переселенцям від держави — 400 гривень на місяць. Багато ми можемо собі на це дозволити при нинішніх цінах?

Тим часом офіційне рішення Вищого адмінсуду можуть оголосити вже до кінця місяця.

Похожие статьи:

Новости Украины​Луганські сепаратисти прийняли «конституцію» і обрали «голову» псевдореспубліки

Новости Политики​ДНР не планує переговорів з Києвом

Новости Общества​«За Русь Святую»: чим хваляться в соцмережах донецькі сепаратисти (ФОТО)

Новости Преступности​На Донбасі розстрілюють мирних жителів

ПроисшествияЛуганські сепаратисти заявили про замах на «губернатора» Болотова: «Він втратив багато крові»

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети