"Риба гниє з голови": маніпуляції Порошенка

30 декабря 2014
4106 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article6514.jpg

Відомий військовий фахівець Russ Tashbaev, який мешкає за кордоном, висловився з приводу прес-конференції Петра Порошенка:


«На самому початку хочу офіційно заявити, що я оперую фактами, які є абсолютно точними і перевіреними різними джерелами, в тому числі і офіційними.

За мій час перебування в США я був свідком початку війни. На моїх очах звалилися будівлі Всесвітнього Торгівельного Центру, поховавши під своїми уламками тисячі безневинних життів, включаючи десятки пожежників і поліцейських, які по сходах бігли наверх щоб врятувати тих, хто залишився в будівлі. Я бачив реакцію Президента США. І чув його прес-конференцію. Тому я вважаю, що в мене є попередній досвід свідка того, як поводиться лідер за часів важких випробувань.

Величезним контрастом того, до чого я «звик» є недавня прес-конференція Петра Порошенка.
Я не буду загострювати свою увагу на його відповіді з економічних питань. Будучи військовим фахівцем я буду говорити лише про те, в чому розбираюся.

Президент України, на якого впав вибір народу, показав значний, придбаний в кулуарах влади за останні 10 років, досвід політичної риторики. На жаль, цей досвід полягає в умінні уникати гострих кутів, ігри на пониження значущості питання, що задається через слабку підготовленість намагається «приватизувати» чужі заслуги, до яких він не має ніякого відношення або, в кращому випадку, лише поверхневе. Я можу, безсумнівно помилятися, не будучи поінформованим зсередини президентської команди. Але судячи з інформації яку я маю, деякі слова і заяви Президента Порошенка як мінімум викликають подив у мене особисто.

Найболючішим питанням, як і для кожної військової людини, а також будь-якого громадянина України і особливо сімей та близьких загиблих і дивом виживши, є питання про провал Іловайскої військової операції. На війні ніхто не застрахований від помилок і прорахунків. Війна — це неточна наука точних рішень. Тому я звернув увагу не тільки на абсолютну тактичну недопрацьованність операції, але й також реакцію відповідальних осіб держави на зміну ситуації, коли спочатку виникла загроза оточення, а потім відбулося саме оточення, причому декількома концентричними кільцями.

Після того, як за участю сучасних стратегічних комп'ютерних програм, а також досвіду високопоставлених військовослужбовців США ми програли всі сценарії — у нас з'явився ряд осіб, які несуть пряму і особисту відповідальність за цю трагедію. Вона починається з безпосереднього командира операції, який не подбав про ударному кулак, друга і третя хвиля якого могла б зміцнити фланги і не дати трапитися або затримати оточення передових загонів для переоцінки обстановки та прийняття нового рішення. По командному ланцюжку відповідальність передається вгору, начальнику Генерального Штабу, Міністру Оборони і Верховному Головнокомандувачу. За те, що не оцінили серйозність ситуації. За те, що займалися підготовкою нікому не потрібного і абсолютно несвоєчасного параду військ. У цьому проглядається те, що Президент Порошенко — некваліфікований Головнокомандувач, що ставить політичні акції та події вище військових.

Абсолютна невідповідність тодішнього Міністра Оборони Гелетея, який швидше за все годиться на роль особистого охоронця, готового в будь-який момент передбачити бажання свого боса. І злочинна некомпетентність начальника Генерального Штабу Муженко.
Сьогодні Президент Порошенко на запитання журналістів з цього приводу заявив про те, що «винні понесли заслужене покарання». Ні, ними виявилися не Гелетей і Муженко. А загиблі військовослужбовці противника під час глибокого рейду, який за словами Президента був здійснений незабаром після російського вторгнення.
Так — рейд був здійснений. Під час обговорення деталей цього рейду з американським військовим аналітиком, професором Джорджтаунського Університету, доктором Філіпом Карбером, я дізнався для себе те, що ця військова операція увійшла в світову історію як самий протяжний рейд за лінією фронту противника. Це було зроблено воїнами дев'яносто п'ятої аеромобільниої Житомирської бригади під командуванням Михайла Забродського.

На мій превеликий жаль, Президент Порошенко використовував героїзм цих самовідданих солдат у своїх власних політичних цілях. Рейд стався за два тижні до вторгнення російських регулярних частин 23 серпня 2014. Ця подія ні в якому разі не є відповіддю за Іловайськ або покаранням винних, як це представив українському народу Президент.

Після цієї заяви Петро Порошенко поховав себе як лідер. У всякому разі в моїх очах. Тому що в кращому випадку — це непоінформованість, а відповідно абсолютна дисфункціональність президентських органів, відповідальних за збір та обробку інформації. І це провина Президента. У гіршому (і я боюся — реальному) випадку — це підміна понять, маніпулювання фактами і безсовісна брехня народу України з метою уникнути справедливого покарання офіційних військових осіб. І це не просто вина, а й злочин Президента демократичної країни.

Якщо цього було недостатньо — Порошенко достатньо спритно уникнув громадського гніву по невиконанню його особистих передвиборчих обіцянок з приводу фінансової компенсації військовослужбовців, задіяних у так званій АТО. Я не буду загострювати увагу на оцінці обіцянок, які з'явилися передвиборчим фарсом і є нездійсненними в економічному плані. Я хочу звернути увагу на приклад, який Президент Порошенко використовував під час прес-конференції в особі безіменного снайпера Кіровоградського полку спецназу.
Я особисто маю хороші робочі контакти з людьми, задіяними в управлінні та бойовій підготовці цього підрозділу. І я висловлюю свій протест з приводу того, що Президент України під час пояснення неспроможності своїх обіцянок «приватизував» подвиг десятків волонтерів та тисяч простих громадян, які віддають останні копійки і заявив про те, що «тепер у снайпера є все — нова тепла форма, розвантаження, хороша гвинтівка ».

Воїни цього, як і багатьох інших військових підрозділів добре одягнені, взуті і озброєні не завдяки Вам, пане Президенте. А скоріше всупереч Вам і тим бар'єрам і дисфункціональності Міністерства Оборони, зруйнувати які у Вас не вистачає ні політичної волі, ні сміливості лідера.

Не треба «приватизувати» чийсь подвиг і вписувати себе в нагородний список! Як сьогодні це роблять люди з Росії, «приватизуючи» перемогу над нацизмом у Другій Світовій війні. Заявляючи тільки про свою роль і внесок у загальну справу.
Це просто гидко і негідно політика Вашого рівня повноважень. Як і те, що одна з найбільший волонтерських організацій «Армiя SOS», співробітники якої щотижня ризикують своїм життям на лінії фронту, забезпечуючи бійців не тільки всім необхідним, а й також конкретно артилерійські підрозділи планшетами і програмним забезпеченням, необхідним для ефективного ведення бойових дій, не була включена в список нагороджених волонтерських організацій та діячів.

У висновку хочу поділитися враженням того, що риторика Президента Порошенко на цій прес-конференції хоча і була по суті своїй про-демократичною, але все ж по прийоми і тиск на журналістів нагадують стиль президента Російської Федерації. Можливо, це тільки моя думка людини з-за кордону, але ця мимовільна алегорія викликає неприємне враження.

Деяким українським журналістам порекомендую піднімати свій професійний рівень і до наступної прес-конференції з'явитися більш підготовленими, з короткими лаконічними питаннями по суті і без довгих тирад і перерахування цілих новинних статей або власних вигадок. Також намагатися не читати питань з мобільних телефонів. Тому що коли ви таке робите — ви даєте можливість досвідченому демагогу уникнути прямої відповіді на запитання.

Я вибачаюся за похмурість моєї заяви. Але перший крок на шляху повного оздоровлення хворого організму — це правильний діагноз. І підпис хворого під ним, який заявляє про те, що він згоден з висновком фахівців.
Все буде добре. Ми все зможемо, якщо не будемо опускати руки».

Похожие статьи:

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk