​Ще один український банк визнаний проблемним

1 апреля 2015
3119 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8081.jpg

Керівництво НБУ прийняло рішення про визнання проблемним ще одної української банківської установи. У повідомленні регулятора офіційною причиною значиться приховування від НБУ інформації про власників даного банку.

За рішенням ради українського регулятора, проблемному банку дано 180 днів, протягом яких представники фінансової установи повинні повідомити інформацію про власників. Якщо протягом цього терміну інформація не буде надана, НБУ віднесе банк до категорії неплатоспроможних організацій.

Відзначимо, інформація про назву банківської установи не поширюється, відомо тільки, що раніше його власником була одна з російських банківських груп.

За словами директора департаменту Нацбанку, що спеціалізується на питаннях реєстрації та ліцензування, Леоніда Антоненка, покупка банківської установи без подальшого повідомлення регулятора є грубим правопорушенням, однак банк не може пред'явити правопорушнику свої претензії, внаслідок його невідомості. Саме тому, банківські установи, придбані без дотримання правил покупки, відносяться до групи проблемних, їх права на здійснення операцій обмежуються на певний строк до розкриття імен власників.

Як відомо, банківські установи повинні щокварталу за запитом НБУ надавати відомості про 20-ти своїх найбільших законних власників. При необхідності і на вимогу регулятора вони зобов'язані надавати відомості в строк, зазначений у письмовій вимозі Нацбанку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ надав ПлатинумБанку стабілізаційний кредит розміром 240 млн гривень. Кредит розрахований на два роки, а його сума допоможе фінансовій установі відновити і стабілізувати свою діяльність і виконати всі зобов'язання перед вкладниками і партнерами. Нещодавно подібний кредит був наданий і ПриватБанку, який знаходиться у власності колишнього голови Дніпропетровської обласної адміністрації Ігоря Коломойського. Кошти для надання кредитів були виділені з резервів, поповнених за рахунок отримання фінансової допомоги від Міжнародного Валютного Фонду.

Керівництво НБУ відзначає, що кредити надаються тільки платоспроможним фінансовим установам для підтримки їх ліквідності.

Похожие статьи:

ЭкономикаВсі бідні українці тепер стануть і бездомними

ЭкономикаГоловна проблема України, про яку не говорять

ЭкономикаСкільки безробітних в Україні?

Теги: #криза
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети