Банківська система України може обвалитися!!!

25 апреля 2015
2841 просмотр Голосов: 0 Автор:вася
article8408.jpg

НБУ ліквідує банк за банком. Таких уже близько півсотні. Але, виявляється, ще є у кого забирати ліцензії. У той же час все частіше лунають розмови про націоналізацію фінустанов.

22 квітня НБУ відкликав ліцензію банку «Укоопспілка», 8 квітня — у «VAB Банку», до цього неплатоспроможними були визнані «Актабанк», «Прайм-банк», «Інтегрум капітал» та інші. Фонд гарантування вкладів (ФГВ) — реве і стогне. Однак у Мінфіні переконані, що порятунок потопаючих в даному випадку призвело б до куди більш сумних наслідків.

Збитки банків за перші три місяці цього року склали 80900 млн грн. З них на діючі фінустанови припадає всього 16,2 млрд грн. Все інше — втрати неплатоспроможних.

«Насамперед йдеться про ПАТ« КБ «Надра», ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «Імексбанк», цей сукупний збиток склав майже 60 млрд грн », — уточнюють у прес-службі НБУ.

Це натяк на те, що найгірше позаду. Нібито тепер на ринку залишилися тільки відносно сильні гравці. Їх теж перевірять на предмет рентабельності і стійкості, після чого знову дадуть грошей.

«Ми починаємо діагностичне обстеження 20 найбільших за обсягами активів банків, результатом якого стане рішення про необхідної докапіталізації і зниженні ризиків операцій з пов'язаними особами. Це збалансує роботу банків і сприятиме відновленню їх рентабельності », — кажуть в НБУ.

Незважаючи на заклики деяких депутатів провести націоналізацію банків зі списку системно важливих, ні Нацбанк, ні Мінфін цю ідею не підтримують. До слова, взимку в цей список увійшли «Приватбанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Дельта Банк», «Райффайзен Банк Аваль», «Укрсоцбанк», «Промінвестбанк» і «Ощадбанк».

По-справжньому серйозні проблеми виникли поки тільки у Дельта Банку. І НБУ в своїх діях по відношенню до нього продемонстрував, що кидати гроші на вітер не буде. Внаслідок того, що активи «Дельти» неліквідні, ФГВ звалив на себе зобов'язання перед людьми.

Це, напевно, раціональна політика. Адже порятунок «Укргазбанку» в кризу 2008-2009 років обійшлося казні в 3,2 млрд грн, банку «Київ» — 3,5 млрд грн, «Родовід Банку» — 2,8 млрд грн. Сьогодні бюджет не може собі дозволити таких витрат. Але одночасно такий підхід не додає довіри до банківської системи, продовжується відтік депозитів, збільшуються проблеми банків які ще залишаються.Залишається тільки сподіватися, що більшість банків, які могли обвалитися, вже це зробили.

Похожие статьи:

Новости УкраиныНацбанк України вперше за півтора року знизив курс гривні

Новости ПолитикиКабмін прогнозує зростання резервів НБУ до 24 мільярдів

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

ОбществоЭксперты рассказали, что влияет на девальвацию гривны

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети