Ціна на бензин стрімко почне падати

8 июля 2015
3998 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9544.jpg

Після відкату вчора, 7 липня, вгору ціни нафти до майже 58 дол за барель (нафта марки Brent) сьогодні обвал продовжився. При цьому за останній тиждень нафта подешевшала вже на 11%, що не могло не призвести до паніки в Кремлі.

Якщо вчорашні торги завершилися для нафти Brent ціною на позначці близько 57,5 дол за барель, то сьогодні до 9 години ранку за Київським часом ціна впала до 56,0 дол за барель.

З урахуванням, що ще 2 липня ціна Brent дорівнювала 63 дол за барель, за тиждень відбулося здешевлення нафти вже більш ніж на 11%.

Настільки стрімке падіння цін на нафту, природно, дуже негативно позначиться на російській економіці. Вже зараз на це відреагував значною девальвацією російський рубль.

На даний момент курс на Московській біржі становить 57,4 руб за дол. При цьому за минулий тиждень рубль впав приблизно на 4%.

Нагадаю, 6 липня відбулася чергова урочиста зустріч» бареля і російського рубля — на позначці 56,7 (долар/барель і рубль/долар).

Головним поштовхом до нинішнього різкого зниження цін на нафту стали події в Греції — дефолт і референдум греків про відмову платити кредиторам.

До речі, вчора агентство Reuters оприлюднило думку експертів про те, що пік обвалу економіки РФ відсувається, а дно — поглиблюється. Однак вони опитувалися в червні, а липневий прогноз тих же експертів напевно істотно погіршиться. Якщо минулого місяця вони припускали, що російська економіка сповільнить обвал в четвертому кварталі 2015 року, то тепер варто чекати, навпаки, лише його поглиблення в кінці нинішнього року.

Для України ж падіння цін на нафту — це добре. Завдяки зниженню світових цін на нафту і нафтопродукти, значну частину яких ми імпортуємо, в Україні повинна зменшитися інфляція і, відповідно, уповільнитись темпи падіння реальних доходів населення. Також падіння цін на нафту сприятливо позначиться на зовнішньоторговельний і платіжний баланси України.

Похожие статьи:

ЭкономикаДорога Україна: скільки витратила влада за тиждень

ОбществоЯк виїхати з Луганську?

ЭкономикаДизельне паливо повинно коштувати 14-15 гривень за літр

Новости ЭкономикиУгода з Іраном опустить ціну нафти до $45 за барель - ЗМІ

НедвижимостьЗ 1 липня в Росії приблизно на 10% підвищать тарифи на послуги ЖКГ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети