Чи означає дефолт вихід Греції з Єврозони?

27 апреля 2015
3733 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8432.jpg

Інвестиційні банки Goldman Sachs і UBS відзначають, що вихід Греції з єврозони не був їх основним сценарієм, проте залишається досить імовірним результатом грецької проблеми.

На думку аналітиків, він може прийняти одну з нижчеперелічених форм:

1) Швидкий вихід з Єврозони:

Якщо ЄЦБ і інші центробанки Єврозони припинять фінансову підтримку Греції, призупинивши програму екстреної кредитної допомоги, почнеться стрімкий відтік депозитів з грецьких банків, прогнозують в UBS.

Афіни змушені будуть ввести в обіг нову валюту, щоб гарантувати рефінансування банківської системи. «Втім, відтік депозитів може бути сповільнений введенням контролю за рухом капіталу,» — додає банк.

2) Повільний вихід з Єврозони:

Через брак коштів, Греції доведеться замінити євро банківськими грошима (IOU) для здійснення платежів постачальникам, що може поширитися і на пенсії і зарплати держсектора.

«Боргові зобов'язання Греції сьогодні не оцінюються ринками за їх справедливою вартістю, тому можна з упевненістю стверджувати, що купівельна спроможність нових грошей буде значно нижче, ніж у євро, таким чином, паралельна валюта буде спочатку девальвованою,» — зазначають в UBS.

«Теоретично, Греція може залишитися в Єврозоні за таких обставин, проте рано чи пізно настане момент, коли залишатися стане нерозумно з практичної точки зору,» — продовжує UBS.

3) Дефолт без виходу:

На сьогоднішній день імовірність дефолту Греції по суверенній заборгованості розцінюється як 50% / 50%, стверджує головний ринковий стратег JP Morgan Asset Management, Стефані Фландерс.

«При правильному підході, частковий дефолт не нанесе глибокого збитку Греції або європейським ринкам, як і не призведе до виходу країни зі складу Єврозони,» — впевнена вона.

Goldman Sachs додає, що якщо дефолт Греції за борговими зобов'язаннями відбудеться «в процесі переговорів з кредиторами, компроміс між сторонами неодмінно буде знайдений, щоб зберегти єдність валютного союзу.»

Йерун Дайссельблум, міністр фінансів Голландії, колишній голова засідання Єврогрупи в Ризі в п'ятницю, заявив, що прогрес переговорів з грецького питання буде переглянутий ще раз 11-го травня, за день до терміну, в який Греція повинна виплатити 750 млн євро ($ 813 млн) МВФ.

«Ми не можемо передбачити, що буде означати для Греції залишатися в Єврозоні після дефолту, коли відтоки капіталу з країни досягнуть неймовірних масштабів,» — зазначає Брайан Сінгер, стратегічний фахівець William Blair.

Похожие статьи:

Новости УкраиныВ Україні дефолт? Що буде далі?

Новости в миреВ Пуэрто-Рико объявлен дефолт

Новости Киева​Киев скоро может столкнуться с дефолтом

Новости УкраиныЭксперты выделяют два сценария развития событий в Украине с долларом

Новости БизнесаОтставка Азарова уменьшила риск дефолта Украины

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети