Для приватизації зараз не час

29 апреля 2015
2879 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8457.jpg

Політика обмежень за походженням інвестицій приведе до здешевлення підприємств при приватизації. Таку думку висловив екс-міністр економіки України Віктор Суслов.

«Іноземні інвестори можуть цікавитися підприємствами, тому що ці підприємства мають стійкі ринки збуту своєї продукції в тій же Росії, або ці підприємства отримують стабільно комплектацію, сировину з Росії, і тоді вони цікаві. Спроба проводити політику обмежень за походженням інвестицій призведе до того, що підприємства будуть коштувати набагато дешевше », — заявив він.

Глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь висловив побоювання, що в 2015 році поділ «державного пирога» обіцяє бути найбільш ризикованим і болючим — адже в приватизаційну чергу ризикують стати об'єкти інфраструктури, зокрема енергетичний, телекомунікаційний та транспортна сфера.

«Перед тим, як знову приступати до так званого переділу власності, необхідно для початку сформувати відповідні галузеві регуляції, які існують в інших країнах. Сьогодні негативні умови для проведення приватизації значною мірою посилилися значним падінням вартості українських активів у зв'язку з політичною нестабільністю і війною на сході. Ця вартість зараз «на дні», і будь дбайливий господар двічі подумає чи продавати йому своє майно за «низькою ціною», — упевнений Руслан.

В цілому експерти, що взяли участь в обговоренні — Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, експерт «Фонду суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко, директор Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, економіст Андрій Блінов і політолог Олександра Решмеділова, — зійшлися на думці, що зараз не найкращий час для приватизаційних процесів в Україні.

«Про доходи приватизації завжди дуже багато говорять в роки кризи — згадайте 90-і або 2009 рік, коли намагалось початися економічне зростання, але воно так і не розпочалось. А найкращі об'ємні продажі були в зовсім інші роки: 2001, 2002, 2005, 2011, 2012 рр. Тому, якщо вам зараз хтось в очі пообіцяє, що дасть мільярд, запам'ятайте цю людину і запитайте його через рік », — упевнений Андрій Блінов.

«Швидше за все, нас чекає черговий перегляд бюджету влітку, і в плани приватизації теж будуть внесені зміни. Там можуть з'явитися цікаві активи, за які українські олігархи захочуть поконкурувати, але це не означає «захочуть купити», — припустив Руслан Бортник.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети