Дорога до розчарування: інфляція - 20%, падіння ВВП - 5%

29 марта 2015
3286 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8002.jpg

Рецесія в Україні зберігається, і нічого з цим не можуть вдіяти. Ця ситуація жорстко диктує проблеми з попитом. І є очікування, що він і далі буде скорочуватися. Плюс наростають невизначеності з курсом гривні та рівнем інфляції.

По падінню промисловості до початку 2015 ми вже побачили те, що відповідає нашим очікуванням. Зниження обсягів виробництва в базових галузях економіки України за рік склало 9,6%.Обвалились цілі сектори, а роздрібна торгівля і зовсім виявилася гірше очікувань через різке скорочення попиту і зростання інфляції. «Обсяги виробництва в промисловості знизилися на 10,7%, у будівництві — на 21,7%, оборот роздрібної торгівлі зменшився на 8,6%», — повідомило НБУ. Це дуже тривожний сигнал, тому останні кілька років практично єдиним локомотивом зростання економіки України були наші споживачі. Відповідно падіння роздрібної торгівлі нічого доброго не обіцяє. І ці показники гірші за очікування експертів.

Аналізуючи дії уряду і НБУ, у мене дуже великі сумніви в тому, що в найближчій перспективі можна розраховувати на якесь поліпшення проти мого негативного прогнозу. Навіть підстав для цього не бачу. Також не бачу скільки-небудь характерних ознак стабілізації на наших ринках. Правда, є певні надії, пов'язані з сільським господарством (завдяки рекордному врожаю зернових культур у минулому році), але побоююся, що моїм очікуванням в поточному році, можливо, не судилося збутися. А взагалі прогноз на 2015 рік зниження ВВП на 5% — це непоганий показник в частині очікуваного розвитку подій.

Якщо ж характеризувати з початку року ситуацію на валютному ринку і з курсом гривні, то ми спостерігаємо щось на кшталт «гойдалок». Наприклад, трохи більше місяця тому курс сильно хитнувся в бік знецінення гривні, потім, через кілька тижнів, пішов у протилежний бік, а саме її подорожчання. Звичайно, не без жорстких адміністративних заходів. Плюс НБУ зумів придавити на валютному ринку відтік капіталу з України. І, думаю, чимало експортерів і валютних спекулянтів досі перебувають в деякій розгубленості і навіть економічному шоці.

Залишається багато ризиків і невизначеностей, пов'язаних з невідомим для нас терміном, протягом якого НБУ і Кабмін будуть своїми адміністративними заходами підтримувати на даному рівні інфляцію.

З цим явищем в першу голову має боротися уряд і Національний банк. Упустять момент, буде ще гірше. Тому поки рівень інфляції очікую близько 20%

Похожие статьи:

ЭкономикаГривні в найближчі місяці світить зміцнення

Бизнес-технологииДиректор "Запоріжсталі" відкрив правду про свій комбінат

ЭкономикаПенсійний фонд обіцяє не припиняти виплати пенсій

ЭкономикаВже наступного тижня почнеться падіння рубля.

ЭкономикаНазвана сфера, де на одну вакансію претендує 84 людини

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети