Дорога до розчарування: інфляція - 20%, падіння ВВП - 5%

29 марта 2015
3169 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8002.jpg

Рецесія в Україні зберігається, і нічого з цим не можуть вдіяти. Ця ситуація жорстко диктує проблеми з попитом. І є очікування, що він і далі буде скорочуватися. Плюс наростають невизначеності з курсом гривні та рівнем інфляції.

По падінню промисловості до початку 2015 ми вже побачили те, що відповідає нашим очікуванням. Зниження обсягів виробництва в базових галузях економіки України за рік склало 9,6%.Обвалились цілі сектори, а роздрібна торгівля і зовсім виявилася гірше очікувань через різке скорочення попиту і зростання інфляції. «Обсяги виробництва в промисловості знизилися на 10,7%, у будівництві — на 21,7%, оборот роздрібної торгівлі зменшився на 8,6%», — повідомило НБУ. Це дуже тривожний сигнал, тому останні кілька років практично єдиним локомотивом зростання економіки України були наші споживачі. Відповідно падіння роздрібної торгівлі нічого доброго не обіцяє. І ці показники гірші за очікування експертів.

Аналізуючи дії уряду і НБУ, у мене дуже великі сумніви в тому, що в найближчій перспективі можна розраховувати на якесь поліпшення проти мого негативного прогнозу. Навіть підстав для цього не бачу. Також не бачу скільки-небудь характерних ознак стабілізації на наших ринках. Правда, є певні надії, пов'язані з сільським господарством (завдяки рекордному врожаю зернових культур у минулому році), але побоююся, що моїм очікуванням в поточному році, можливо, не судилося збутися. А взагалі прогноз на 2015 рік зниження ВВП на 5% — це непоганий показник в частині очікуваного розвитку подій.

Якщо ж характеризувати з початку року ситуацію на валютному ринку і з курсом гривні, то ми спостерігаємо щось на кшталт «гойдалок». Наприклад, трохи більше місяця тому курс сильно хитнувся в бік знецінення гривні, потім, через кілька тижнів, пішов у протилежний бік, а саме її подорожчання. Звичайно, не без жорстких адміністративних заходів. Плюс НБУ зумів придавити на валютному ринку відтік капіталу з України. І, думаю, чимало експортерів і валютних спекулянтів досі перебувають в деякій розгубленості і навіть економічному шоці.

Залишається багато ризиків і невизначеностей, пов'язаних з невідомим для нас терміном, протягом якого НБУ і Кабмін будуть своїми адміністративними заходами підтримувати на даному рівні інфляцію.

З цим явищем в першу голову має боротися уряд і Національний банк. Упустять момент, буде ще гірше. Тому поки рівень інфляції очікую близько 20%

Похожие статьи:

ЭкономикаВже наступного тижня почнеться падіння рубля.

Бизнес-технологииДиректор "Запоріжсталі" відкрив правду про свій комбінат

ЭкономикаГривні в найближчі місяці світить зміцнення

ЭкономикаПенсійний фонд обіцяє не припиняти виплати пенсій

ЭкономикаНазвана сфера, де на одну вакансію претендує 84 людини

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети