Ексімбанк може повернутись

26 октября 2015
2286 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10764.jpg

У понеділок двопартійна група членів Палати представників буде намагатися відновити Експортно-імпортний банк (Ексімбанк) — державна установа Сполучених Штатів Америки, що має на меті підтримку національних експортерів. Критики висміюють даний орган як фонд для підкупу у великих корпорацій.

Ексімбанк, по суті, перестав функціонувати 1 липня, коли лідери палати не продовжили його ліцензію на вимогу консервативних конгресменів, які вважають, що він допомагає тільки «своїм».

Однак банк має багато друзів у Вашингтоні, і раніше в цьому місяці 42 республіканця і 176 демократів підписали запит про зняття з розгляду, рідко використовуваний законодавчий маневр, призначений для прискорення винесення питання на обговорення палати.

Незважаючи на те, що прихильники Ексімбанку, здається, мають достатньо голосів у Палаті представників для надання повторного дозволу банку на роботу, сумнівно що таке рішення пройде через Сенат.

Ексімбанк, створений в роки Великої депресії, надає страхові і кредитні гарантії для закордонних покупців американських продуктів. Банк також гарантує виплати американським компаніям, які ведуть бізнес за кордоном. Республіканський конгресмен Біллі Лонг з Міссурі стверджує, що він грає, і вже давно, важливу роль в економіці США:

«Банк є важливою частиною історії нашої країни — завдяки йому створення Панамериканського шосе стало реальністю, він допоміг зберегти авіакомпанії після 11 вересня, і впоратися з фінансовою кризою 2008 року, коли багато інших банків були не в змозі».

Прихильники кажуть, що без банку, американські експортери знаходяться в невигідному становищі, тому що багато зарубіжних країн не допускають їх до отримання контрактів без надання гарантій за кредитами, які фінансуються цим агентством.

Банк також отримав підтримку від обох профспілок і великих бізнес-груп, таких як Торгова палата США, яка активно лобіювала повторне ліцензування банку.

На відміну від них, багато консервативних республіканців і прихильників обмеженого уряду через клуб для зростання виступають проти ліцензування Ексімбанку, В тому числі Джеб Хенсарлінг з Техасу, голова Комітету з фінансових послуг.

Вони розглядають банк, як форму кланового капіталізму, який дозволяє уряду вибирати переможців і переможених. Республіканець Джим Джордан з Огайо вважає, що якщо боротися з подібною клановістю, то слід почати саме з Ексімбанку.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети