Гривні в найближчі місяці світить зміцнення

29 марта 2015
3671 просмотр Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8013.jpg

Є вагома причина, за якою в останні місяці весни і влітку може відбутися зміцнення гривні і про яку я розповім нижче. Хоча, звичайно, є очевидні чималі ризики того, що наша нацвалюта, навпаки, продовжить падіння.

Отже, приводжу аргумент на користь ревальвації гривні в II і III кварталах поточного року.

Як повідомив нещодавно керівник прес-служби компанії «Укртрансгаз» Максим Белявський, Україна в січні-лютому імпортувала 4,1 млрд кубів газу (у тому числі 2,3 мільярда кубів з Європи і 1,8 мільярда — з Росії).

При цьому відомо, що ціна на російський газ з січня поточного року становить 329 дол за тисячу кубометрів, а з Європи по реверсу — нижче 300 дол.

Крім того, від Держкомстату відомо, що в січні Україна заплатила за імпортний газ 655 млн дол. За лютий відповідних відомостей ще немає, але можна припустити, що величина імпорту газу була приблизно така ж, як у січні (600-700 млн дол).

У березні Україна, звичайно ж, теж продовжувала імпортувати газ, адже опалювальний сезон ще не закінчився.

Тепер врахуємо, що згідно з тими ж даними Держкомстату, по зовнішній торгівлі товарами за січень вийшов дефіцит всього в 25 млн дол. При цьому зовнішня торгівля послугами для України є профіцитною (головним чином, за рахунок прокачування територією України до Європи російських газу та нафти). За 2014 рік позитивне сальдо торгівлі послугами становило 5,6 млрд дол — отже, за місяць даний профіцит становить майже 0,5 млрд дол. Відповідно, загальний зовнішньоторговельний баланс у січні (а також в лютому і березні) був в пристойному плюсі.

У квітні ж опалювальний сезон в Україні закінчиться. І, як нещодавно заявив наш профільний міністр Демчишин, з квітня імпорт російського газу буде припинено.

Похожие статьи:

ЭкономикаПенсійний фонд обіцяє не припиняти виплати пенсій

ЭкономикаНазвана сфера, де на одну вакансію претендує 84 людини

ЭкономикаДорога до розчарування: інфляція - 20%, падіння ВВП - 5%

ЭкономикаВже наступного тижня почнеться падіння рубля.

Бизнес-технологииДиректор "Запоріжсталі" відкрив правду про свій комбінат

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети