Гроші МВФ стабілізують економіку України

27 апреля 2015
2818 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8431.jpg

Міністр фінансів України відзначає стабілізацію монетарної системи України, чому посприяло подвоєння резервів, завдяки першому траншу коштів від МВФ. Але ось те, що більше впадає в очі населенню, так це ситуація на валютному ринку України. Ми вважаємо, що на зміцнення гривні вплинуло кілька факторів. По-перше, це початок програми з МВФ, від якої протягом року можна отримати близько $ 10 млрд.

По-друге — є можливість додаткового фінансування близько $ 8 млрд від джерел ніяк не пов'язаних з МВФ. Важливою для зміцнення курсу стала проявлена активність уряду щодо проведення реформ і початок переговорів про реструктуризацію зовнішнього боргу України. Ну, і, мабуть, найважливіший фактор — це адміністративне регулювання ринку. Національна валюта, як і раніше, не в повному вільному плаванні, оскільки на неї впливає Нацбанк.

Так, висновки напрошуються самі собою, якщо держава буде проводити реформи, співпраця з міжнародними фінансовими інституціями буде продовжена і ситуація буде спокійною. Відхилення курсу ніхто не виключає, але за таких обставин різких коливань не буде. Що ж стосується розмов, що нібито до літа долар може зміцнитися на рівні 15 гривень, то для цього потрібно настільки сильне зміцнення національної валюти, яке просто неможливе без серйозного закачування валюти в країну, або іншими словами, прямих іноземних інвестицій. Але, на думку експертів, такої перспективи найближчим часом точно не спостерігається.

Позитивно на курсі гривні повинні відбитися і плани НБУ щодо збільшення міжнародних резервів до 18 млрд дол, а в наступні 4 роки до 38 млрд дол., Які на сьогоднішній день складають 10 млрд дол.

У будь-якому випадку, якщо не буде нових дестабілізуючих факторів, то можна очікувати, що через рекордний рівень інфляції знизити облікову ставку не вийде.

Нагадаємо, що монетарна політика Нацбанку можлива при досягненні стабільно низького рівня інфляції, оптимальним рівнем можна вважати 5%, але досягти такого показника можна не раніше ніж через 3, а то й 5 років. На сьогоднішній день, Україна далека від такого показника, так як рівень інфляції досяг 45%. Тим не менш, НБУ впевнений, що стабілізація валютного ринку і падіння попиту на споживчі товари посприяють уповільнення темпу інфляції, починаючи вже з другої половини поточного року.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети