Хто ж оплатить працю шахтарів, Демчишин або Ахметов?

27 апреля 2015
2985 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8429.jpg

Останнім часом з кожним новим включенням телевізійних новин вже мимоволі чекаєш початку ще гіршого сценарію розвитку подій. Ось і минулої п'ятниці в ефірі «Громадського ТБ» міністр енергетики України Володимир Демчишин заявив про його незаплановану зустріч з власником ДТЕК олігархом Рінатом Ахметовим. Міністр і олігарх коротко обмінялися думками, але розійшлися ні з чим, кожен залишаючись на своїх позиціях.

Першочерговим акцентом в їх діях — це наповнення ліквідністю банківської системи, потім допомога великим компаніям, що входять до складу фінансово-промислових груп олігархів. І тільки після цього — стимулювання споживчого попиту, тобто як мінімум своєчасна виплата заробітної плати найманим працівникам. Правда, до неухильного виконання останньої умови ми, по-моєму, так досі і не дійшли.

Словом, наша влада як і раніше не бачать в споживчому попиті ключовий момент для виходу з системної української кризи. А які заходи стимулювання споживчого попиту повинні були бути введені нашим урядом? Звичайно, це, насамперед, податкові пільги та індексація заробітних плат. Але всі склади КМУ вперто не хочуть цього робити, на відміну від урядів Німеччини, Китаю та інших країн.

Тому криза у нас продовжує загострюватися. Дії та заяви влади і опозиції не свідчать про відповідальне розуміння ситуації, що складається, а українська політична система і її кадрове наповнення за великим рахунком є головною перешкодою на шляху вирішення назрілих, що не терплять зволікання проблем: різко загострених — старих, і нових — пов'язаних із зубожінням населення і зростанням безробіття.

Український олігархат в його нинішньому вигляді в принципі також не здатний впоратися з кризою, вивести країну з системного глухого кута, в який ми потрапили не тільки внаслідок внутрішньої кризи, але, навіть більшою мірою завдяки багаторічним зусиллям панівних фінансово-політичних груп впливу на владу. Про це ж фактично говорив і В.Демчішін, розкриваючи деталі бесіди з Р. Ахметовим: «Це не була зустріч з метою про щось домовитися, це була зустріч з метою поділитися думками. Я доносив думку, що умови щодо ціни вугілля — необґрунтовані. Він певним чином розуміє, що ті побажання, які виставляються, приведуть до 30% -ному зростанню тарифу, а це потім ляже на тариф тієї ж самої електричної енергії для промисловості. І він же буде купувати для своїх металургійних заводів дорогу електроенергію ».

Після цих слів міністра таке відчуття, що політичні та ділові ризики в Україні продовжують наростати.

Енергетичний ринок начебто й існує, але переважно без здорової конкуренції, оскільки в країні як і раніше лютують монополії, як правило, із залученням адміністративного ресурсу. І перші соціальні наслідки цього вже очевидні — шахтарі вийшли на вулиці Києва. Також ми побачили, що слідом за обвалом інвестицій в економіку України пішла економія на зарплатах, а далі — на зайнятості. І в цих умовах міністр В.Демчішін заявив, що ніколи не пропонував Ахметову продавати свій бізнес, але підкреслив, що якщо ДТЕК — монополіст, то до нього потрібно ставитися, як до монополіста.

Ось і, нарешті, ми підібралися до головного, а саме до того, щоб наші національні еліти все ж пояснили українському суспільству: що ми сьогодні будуємо? Чи є майбутнє у чинного у нас монопольно-олігархічного капіталізму? Або нічого доброго в найближчому майбутньому капіталізм, а з ним і нашу економіку не чекає. І навіть не це так вже погано, як погано те, що ніхто так і не розуміє, хто ж оплатить працю шахтарів, Демчишин або Ахметов? А якщо хтось щось і пропонує, то — обов'язково це треба робити швидко і радикально. Хто відповість?

Похожие статьи:

ЭкономикаУряд нарешті підніме заробітню плату українцям

IT-ТехнологииСкільки зароблять космонавти?

Политические статьиДобробут громадян України зростає!

Новости ПолитикиДемчишин передал госпредприятие экс-регионалу под следствием

ЭкономикаУряду потрібно негайно знизити ціну на газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети