Як позбавити Україну флоту

25 апреля 2015
4176 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8403.jpg

Новому керівництву Мінінфраструктури належить вирішити непросту проблему. Минула влада зробила все, щоб українські судновласники виводили свої судна під прапори інших держав.

Найближчим часом ряд українських судновласників мають намір оскаржувати в судовому порядку розпорядження КМУ від 01.10.2014 р №1114 про внесення змін до розпорядження №172 від 06.03.1996 р «Про технічний нагляд за суднами, які мають право плавання під прапором України». У цьому документі визначено перелік класифікаційних товариств, які мають право від імені уряду України здійснювати нагляд за морськими суднами на відповідність їх вимогам міжнародних договорів України. До цього переліку були включені Регістр судноплавства України, Американське бюро судноплавства (США), Бюро Верітас (Франція), Німецька Ллойд, Грецький регістр судноплавства, Дет Норске Верітас (Норвегія), Російський морський регістр судноплавства (РМРС).

1 жовтня РМРС був виключений з цього переліку. Здавалося б, у цій ситуації це нікого не повинно здивувати, тому Україна обмежила доступ ще одній структурі РФ.

Але є нюанси.

По-перше, навіть Грузія, що припинила дипломатичні відносини з РФ в 2008 році чомусь продовжує працювати з РМРС. А по-друге, інформація про це рішення з'явилася тільки в середині листопада і, за твердженням опитаних фахівців, воно було прийнято заднім числом.

Крім того, якщо розглядати таке рішення як санкцію, то необхідно було дотримати процедуру.

Але, по-перше, Бурбак посилається на претензії 2013 року. По-друге, подібного рівня претензія є неадекватною до компанії, що входить в МАКО (Міжнародна асоціація класифікаційних товариств). Виходить, що замість політичного рішення про санкції проти структури РФ, розгляд перейде в площину претензій між РМРС і Мінінфраструктури. Причому РМРС нескладно буде довести надуманість претензій.

При цьому в складному становищі опинилися українські судновласники.

А є ще й Кодекс торговельного мореплавства України згідно ст.22 якого технічний нагляд за морськими суднами, незалежно від форм власності судна і його власника, і їх класифікація здійснюється класифікаційним товариством, обраним судновласником.

Але, вибору просто немає. Проблема не тільки в РМРС. Виявилося, що Україна більше не має угод з жодним суспільством, що входять до МАКО, яке є головним консультантом Міжнародної морської організації (ІМО), а під наглядом її членів перебуває близько 90% тоннажу світового торговельного флоту.

У зв'язку з систематичними порушеннями РМРС умов двосторонньої угоди від 16.10.96 Мінінфраструктура листом від 31.07.2014 №8414 / 27 / 10-14 поінформувало РМРС про розірвання угоди. Зазначена причина сталв підставою для виключення РМРС з розпорядження.

В даний час діють угоди між Регістром судноплавства України та Німецьким Ллойдом ".

Як бачимо, ні з ким нічого не підписували, але з Німецьким Ллойдом угода все-таки є. Крім того, раніше були розірвані угоди з Американським бюро судноплавства і Бюро Верітас.

А Німецький Ллойд і Дет Норске Верітас об'єдналися і з 12.09.2013 р та працюють під назвою DNV GL групи. Тобто де-юре Німецького Ллойда прописаного в розпорядженні КМУ вже не існує.

При всій повазі до Регістру судноплавства України ця організація поки не користується популярністю у великих судновласників. А є ще й антимонопольне законодавство, що передбачає максимальну частку ринку в 35%.

Регістр судноплавства України не входить до МАКО. Багато адміністрації прапорів не реєструють на постійній основі суду, технагляд за якими здійснюють суспільства, що не входять в МАКО. Без класифікаційних документів, виданих членами МАКО, судновласник не може отримати банківське фінансування під заставу судна на прийнятних умовах. Судна з документами, виданими нечленами МАКО, підлягають більш суворому контролю з боку адміністрацій портів.

Україна багато років перебувала в так званому «чорному списку» Паризького Меморандуму. Три роки тому перейшла до «сірого списку» і вже знаходиться на 57 місці в світі в досить пристойній компанії. Раніше нашими сусідами по списку були такі країни як Камбоджа, Танзанія і Гондурас.

Тепер найкращі судна під прапором України будуть виводитися під інші прапори, насамперед Грузії. «Мотлох», який напевно поверне Україну в «чорний список».

І проблема не лише в РМРС. Кабмін має ухвалити рішення про підписання угод з усіма членами МАКО. Це просто стандарт для будь-якої країни, яка має вихід до моря. А вже самі судновласники будуть вибирати класифікаційне товариство.

Похожие статьи:

Новости УкраиныВ украинском флоте появятся подводные лодки

Новости ПолитикиНеобходимо работать с Крымом, этим вы помешаете путинским планам - Саакашвили

Новости УкраиныНовый премьер Крыма переподчинил себе МВД, МЧС, армию и флот и призвал Путина вмешаться

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныБюджет-2017: ренессанс украинского флота

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети