Як Україна домовиться з Росією

8 мая 2015
2602 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8562.jpg

Зараз найкращий вихід для української економіки — домовитися про реструктуризацію боргу, щоб уникнути навіть технічного дефолту. З іншого боку, якщо стане зрозуміло, що не виходить ні досягти компромісу з кредиторами, ні продовжити обслуговування боргу, тоді краще відразу оголосити дефолт.

Це ситуація, аналогічна грецькій. Якби Греція оголосила дефолт п'ять років тому, коли зрозуміла, що не зможе платити за рахунками, це було б куди менш затратно і болісно. Відповідно, у Європи виникло б куди менш проблем з цією неплатоспроможною державою.

Логіка проста: якщо є можливість, потрібно домовлятися про реструктуризацію. Якщо стає зрозуміло, що шансів немає, необхідно оголосити дефолт і чесно сказати: «ось стільки ми можемо заплатити».Ця держава не надто відрізняється від корпорацій. Так, зрозуміло, дефолт — це завжди удар по репутації, але відтягування неминучого може виявитися загрозою із куди більш серйозними наслідками.

Іншими словами, не потрібно намагатися рубати собаці хвіст по частинах. Якщо не виходить досягти таких домовленостей, які б не тільки вирішили проблему боргів в короткостроковому періоді, а й гарантували б, що при нормальному розвитку ситуації ризик дефолту не встане знову перед країною вже через кілька місяців, півроку чи рік, тоді це хороший вихід. Ну а знаходити рішення, яке просто відсуне крах на півроку, безглуздо. Так, з політичної точки зору це допоможе виграти час, на якийсь період зберегти репутації. Але з точки зору економіки таке відтягування принесе тільки шкоду.

Жодна людина, яка дала вам гроші в борг, не скаже, що згодна отримати назад тільки частину. До цього потрібно спокійніше ставитися, тому що всі кредитори будуть вести себе однаково — до певного моменту.

У якомусь сенсі навіть не має значення, про Росію йдеться чи ні. Так, у РФ є своя мотивація, і не тільки фінансова. Але справа в тому, що будь-який кредитор залишається максимально жорстким до останнього моменту. Таким чином він намагається вибити для себе максимально вигідні умови.

Але в певний момент кредитор може опинитися перед вибором, коли боржник каже: «Якщо єдине, на що ви згодні, це мільярд прямо зараз, то ми взагалі нічого не зможемо заплатити». Ось така альтернатива. І тоді кредитор погоджується поступитися, і сторони домовляються. В останній момент. Як правило, саме так все і відбувається.

Звичайно, жорсткі заяви Росії трохи більш складніші, оскільки там замішані не тільки фінансові інтереси. Але й фінансові теж, і це плюс для України. Зараз Росії теж потрібні гроші, і їй потрібна хоча б частина позиченої України суми.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk