Коаліційна Угода 2014 не допоможе аграріям цього року

24 декабря 2014
4847 просмотров Голосов: 1 Автор:inform
article6448.jpg

В умовах мораторію або обмеженого ринку земель нині перспективою щодо розвитку земельних відносин в Україні має стати оренда. Окрім цього, в урядовому законопроекті «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» передбачається встановити мінімальним терміном оренди – 7 років. Саме тому, одним із найголовніших питань, якими переймаються більшість агрохолдингів України – чи ввійшло це положення до реформ y Коаліційній Угоді?

У тексті угоди зазначено про «необхідність законодавчого закріплення мінімального строку договору оренди земель сільськогосподарського призначення», однак термін – не визначено.

«Необхідно впровадити мінімальний строк оренди терміном 7-9 років та запровадити захист виробників, незалежно від форм власності та її розмірів»зазначив президент компанії «AgroGeneration» Джон Шморгун під час круглого столу з обговорення питань реформ Коаліційної Угоди, що відбувся у грудні в приміщенні компанії «AgroGeneration».

У круглому столі також брали участь інші учасники аграрного ринку, експерти в галузі АПК та економіки, серед яких Вадим Бодаєв — віце-президент агрокомпанії «AgroGeneration», Олег Устенко — виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, Алекс Ліссітса — президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», депутати ВР — Олександр Бакуменко, СергійТригубенко та інші.

Також учасники ринку зауважили, що нині важливим кроком до розвитку АПК є стабілізація правового поля: підтвердження мораторію на продаж земель та визнання оренди як основного напряму користування землею; спрощення процедури реєстрації прав на оренду. Адже відсутність реєстрації, часто стає основою для корупційних схем та рейдерства.

Після обговорення питань експерти дійшли висновку, що запропоновані реформи Коаліційної Угоди не мають великого економічного значення, а реформи, які могли би змінити майбутнє галузі АПК на краще – так і не були внесеними та підписаними в Угоді.

Похожие статьи:

ОбществоЯкі реальні зміни потрібно внести в Реформи с/г для аграріїв?

ОбществоУкраїнці є найменш щасливим народом у світі

Политические статьиКоли в Україні почнуться реформи?

Политические статьиРеформи в дії

Новости Политики5 законів для Верховний Ради на цей тиждень

Комментарии (2)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети