Майже половина українців може стати бомжами

13 мая 2015
2626 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8620.jpg

У паспортних столах панує ажіотаж — кількість їх відвідувачів збільшилася вдвічі. «Громадяни масово змінюють місце реєстрації або взагалі знімаються з обліку, щоб отримати заповітну знижку на оплату комунальних послуг», — розповіла юрист юридично-консалтингової компанії «Де-юре» Ірина Кравченко. Розмір субсидії з оплати комуналки розраховується виходячи з кількості прописаних у квартирі людей та їх доходів. Якщо в сім'ї є людина з високою зарплатою або здає в оренду свій автомобіль, претендувати на субсидію вже не можна. Небажаним стає і той родич, який протягом року перед оформленням допомоги здійснив покупку на суму більше 50 тис. грн. Сім'ям «багатіїв», які можуть собі дозволити оновити меблі або придбати мотоцикл, пільга не годиться.

Від таких родичів українці намагаються позбутися, виписуючи їх з квартир. Добровольці, які вирішили знятися з реєстрації за власним бажанням, повинні звернутися із заявою до територіального підрозділу міграційної служби, і їм поставлять в паспорт штамп про виписку. Продовжуючи жити в квартирі, такі мешканці ризикують бути оштрафовані на суму від 17 до 51 грн. (Ст.197 КУпАП). Але на практиці розщедритися не доведеться. По-перше, правоохоронці не надто завзято перевіряють дотримання паспортного режиму. По-друге, закон дозволяє проживати без реєстрації протягом 10 днів.

А от інших проблем уникнути не так просто. Уявні бездомні не зможуть претендувати на отримання банківського кредиту, оформлення соцвиплат, візи при поїздках за кордон і навіть безкоштовної меддопомоги. Зараз у державних поліклініках і лікарнях пацієнтам без прописки часто-густо відмовляють у медобслуговуванню, вимагаючи сплатити збір за допомогу приїжджим. А незабаром правила можуть стати ще жорсткіші. Підготовлена Міністерством охорони концепція медреформи припускає, що пацієнт зможе звертатися до медустанови в будь-якому місті, але місцева влада того регіону, де він офіційно зареєстрований, повинна буде перерахувати гроші за надані послуги. Якщо у людини немає реєстрації, то й оплачувати його лікування ніхто не стане. А значить, в екстреній ситуації він може залишитися взагалі без медичної допомоги.

Частина громадян, які сьогодні заради субсидії виписуються з квартир, в майбутньому мають шанси поповнити армію бездомних. Через деякий час родичі можуть вказати їм на двері, причому на цілком законних підставах. «Більшість людей, виписуючи своїх родичів заради субсидії, навряд чи збираються позбавляти їх даху над головою. Але такий варіант розвитку подій цілком можливий». За неофіційними даними, тільки в Києві зараз налічується близько 20 тис. людей без певного місця проживання. По всій країні їх не менше 150 тис.

Похожие статьи:

ОбществоВсе більше держав Шенгенської зони відмовляють українцям у візах

ЭкономикаУкраїнці масово оформляють субсидії

Новости ОбществаПосилюється перевірка реєстрації українців за місцем проживання -Указ Президента

Новости в мире​Євросоюз додав до списку на санкції ще декількох українців

Новости УкраиныУкраїнці стали більше заробляти

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети