МВФ різко погіршив свій колишній прогноз по економіці України в поточному році

1 июня 2015
2138 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8922.jpg

Міжнародний валютний фонд (МВФ) різко погіршив свій колишній прогноз по економіці України в поточному році. Тепер у Фонді очікують падіння ВВП України в 2015 році на 9% (квітневий прогноз — мінус 5,5%). Якщо новий прогноз МВФ збудеться, то за підсумками нинішнього року ВВП України повернеться в 2004 рік.

На думку експертів МВФ, вплив конфлікту на сході країни на економіку України в першому кварталі поточного року виявився більшим, ніж очікувалося. Відповідно, місія Фонду за підсумками роботи в Києві переглянула прогноз по ВВП України в 2015 році у бік зниження до 9%, зазначається в оприлюдненому вчора прес-релізі місії МВФ.

Примітно, що даний прогноз МВФ збігся з нещодавно оприлюдненим прогнозом НБУ. «Квітень показав, що падіння (ВВП) триває, і зараз ми чекаємо остаточну статистику. Офіційний прогноз, який давало міністерство — падіння 7,5%, але я говорив про цифрах (9% на кінець року), які базуються на прогнозі нашої аналітичної служби» — повідомив 25 травня член ради Нацбанку Роман Шпек.

Таким чином, у поточному році очікується ще більш глибоке падіння економіки України, ніж у минулому році (у 2014 році ВВП знизився на 6,8%). Причому, падіння два роки поспіль української економіки не спостерігалося раніше жодного разу в нинішньому столітті (тисячолітті).

Нагадаю, ВВП України щорічно знижувався, починаючи з моменту здобуття незалежності. Вперше реальний ВВП вийшов у плюс у 2000 році — виключно завдяки потужній девальвації гривні в 1998-1999 роках (приблизно в 2,7 рази — з курсу 2 грн за дол до 5,4).

Якщо ж помножити відповідні показники, то у випадку падіння в поточному році на 9,0% (як прогнозують МВФ і НБУ) ВВП України за підсумками 2015 року повернеться до рівня 2004 року.

Також треба зазначити, що якщо в першому кварталі нинішнього року ВВП України впав на 17,6%, то, щоб вийти за підсумками року на мінус 9%, у наступних кварталах треба очікувати значного уповільнення темпів падіння і навіть, швидше за все, виходу в плюс в останньому кварталі.

У вчорашньому прес-релізі місії МВФ в даному аспекті наголошується, що в останні місяці поступово з'являються ознаки встановлення економічної стабільності. «Валютний ринок останнім часом залишається в цілому стабільним. Валові міжнародні резерви України, хоча раніше досить низькі, тим не менш, на кінець квітня зросли до $9,6 млрд. Відновлюються депозити в банках у національній валюті.

Втім, є надія, що в травні-червні тренд знову зміниться, внаслідок чого обвал ВВП у другому кварталі виявиться все ж менш глибоким, ніж у першому кварталі. А в третьому і четвертому кварталах ситуація буде набагато кращою, ніж у першому півріччі.

Ну а в 2016 році, дасть бог, українська економіка почне вже рости…

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети