МВФ різко погіршив свій колишній прогноз по економіці України в поточному році

1 июня 2015
1649 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8922.jpg

Міжнародний валютний фонд (МВФ) різко погіршив свій колишній прогноз по економіці України в поточному році. Тепер у Фонді очікують падіння ВВП України в 2015 році на 9% (квітневий прогноз — мінус 5,5%). Якщо новий прогноз МВФ збудеться, то за підсумками нинішнього року ВВП України повернеться в 2004 рік.

На думку експертів МВФ, вплив конфлікту на сході країни на економіку України в першому кварталі поточного року виявився більшим, ніж очікувалося. Відповідно, місія Фонду за підсумками роботи в Києві переглянула прогноз по ВВП України в 2015 році у бік зниження до 9%, зазначається в оприлюдненому вчора прес-релізі місії МВФ.

Примітно, що даний прогноз МВФ збігся з нещодавно оприлюдненим прогнозом НБУ. «Квітень показав, що падіння (ВВП) триває, і зараз ми чекаємо остаточну статистику. Офіційний прогноз, який давало міністерство — падіння 7,5%, але я говорив про цифрах (9% на кінець року), які базуються на прогнозі нашої аналітичної служби» — повідомив 25 травня член ради Нацбанку Роман Шпек.

Таким чином, у поточному році очікується ще більш глибоке падіння економіки України, ніж у минулому році (у 2014 році ВВП знизився на 6,8%). Причому, падіння два роки поспіль української економіки не спостерігалося раніше жодного разу в нинішньому столітті (тисячолітті).

Нагадаю, ВВП України щорічно знижувався, починаючи з моменту здобуття незалежності. Вперше реальний ВВП вийшов у плюс у 2000 році — виключно завдяки потужній девальвації гривні в 1998-1999 роках (приблизно в 2,7 рази — з курсу 2 грн за дол до 5,4).

Якщо ж помножити відповідні показники, то у випадку падіння в поточному році на 9,0% (як прогнозують МВФ і НБУ) ВВП України за підсумками 2015 року повернеться до рівня 2004 року.

Також треба зазначити, що якщо в першому кварталі нинішнього року ВВП України впав на 17,6%, то, щоб вийти за підсумками року на мінус 9%, у наступних кварталах треба очікувати значного уповільнення темпів падіння і навіть, швидше за все, виходу в плюс в останньому кварталі.

У вчорашньому прес-релізі місії МВФ в даному аспекті наголошується, що в останні місяці поступово з'являються ознаки встановлення економічної стабільності. «Валютний ринок останнім часом залишається в цілому стабільним. Валові міжнародні резерви України, хоча раніше досить низькі, тим не менш, на кінець квітня зросли до $9,6 млрд. Відновлюються депозити в банках у національній валюті.

Втім, є надія, що в травні-червні тренд знову зміниться, внаслідок чого обвал ВВП у другому кварталі виявиться все ж менш глибоким, ніж у першому кварталі. А в третьому і четвертому кварталах ситуація буде набагато кращою, ніж у першому півріччі.

Ну а в 2016 році, дасть бог, українська економіка почне вже рости…

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети