Після війни у країни є два сценарії розвитку - як Південна Корея і НДР або як Північна Корея та ФРН

24 марта 2015
2659 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article7921.jpg

Голова Комітету економістів України Андрій Новак представив нове видання своєї книги «Як підняти українську економіку». Презентація відбулася у вівторок, 24 березня, під час прес-конференції, організованої благодійним фондом «Альтернатива», присвяченій питанням виходу України з економічної кризи.

На думку Новака, економічну кризу в Україні можна подолати максимум за рік. «В українській економіці немає проблем, є проблеми в управлінні», — підкреслив він.

Новак нагадав, що з перших днів кризи говорив про необхідність оголошення відмови від частини зовнішніх боргів України, посилаючись на зобов'язання гарантів Будапештського меморандуму, чим, на його думку, він і не влаштовує діючу команду уряду і керівництво НБУ.

«Після війни у країни є два сценарії розвитку — як Південна Корея і НДР або як Північна Корея та ФРН. Різниця полягає в економічній моделі управління», — А у нашої країни зараз ще є можливість вибору.

«У 2013 р в Україні була гіперцентралізована система. У 2013 р 80% доходу бюджету направлялося в центральний бюджет, і 20% на всі регіони. Сьогодні — в 2015 р — 82% направлено в центр, і тільки 18% на місця », — додав голова Комітету економістів.

На думку Новака, завдання дерегуляції полягає в ліквідації зайвих центральних органів влади. «Сьогодні аналіз показує, що скорочень немає, а створено 11 нових органів влади. В умовах війни — це недозволена розкіш», — підкреслив він.

"Єдиний вихід з економічної ситуації, до якої призвела девальвація гривні — це підвищення внутрішнього споживання. У 2000 р викликати зростання ВВП вдалося за рахунок контрольованої емісії гривні. Зараз потрібно робити те ж саме: розширення внутрішнього споживання пожвавить економіку", — упевнений він.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети