Реструктуризація не потрібна

9 мая 2015
2724 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8569.jpg

Позиція, яку уряд зайняв з питання реструктуризації, досить нелогічна. Єдине, що варто було б реструктуризувати — російський борг. Борг за єврооблігаціями, купленим тими, хто підтримував цим Україну — сума несуттєва. Є ще корпоративні зобов'язання, але мені здається, це питання можна розглядати окремо.

Чому я вважаю, що реструктуризація не потрібна? Перше — Україна вже отримала $ 5 млрд кредиту від МВФ, і якщо справлятися з реформами успішно, то ми цілком зможемо до кінця року підтягнути резерви до рівня трьох місяців імпорту. Якщо ми орієнтуємося на плаваючий валютний курс, а не збираємося складувати ці резерви, щоб захищатися від всіх і вся, трьох місяців імпорту буде достатньо і без реструктуризації.

Піднімати питання про те, що всі повинні скинутися на валютні резерви для України, щоб вона стала інвестиційно привабливою для тих же країн Заходу — нелогічно. Це все одно, що сказати: «дайте нам гроші для того, щоб ми могли знову взяти у вас гроші».

Валютні резерви — не самоціль; вони виконують певну функцію, і навіть без реструктуризації ми зможемо накопичити достатньо, якщо збережемо плаваючий валютний курс і будемо проводити реформи. За великим рахунком, в першу чергу Мінфіну та уряду потрібно інвестувати саме в проведення реформ замість того, щоб займатися деструктивними розмовами і проханнями про поступки.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети