Російський рубль йде на дно!

27 октября 2015
3649 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10767.jpg

Опитані економісти вважають, що ЦБ знизить ключову ставку на 30 жовтня. Згідно консенсус-прогнозу, рубль до кінця року подешевшає, інфляція наблизиться до 13%, а темпи зростання ВВП будуть негативними.

Рада директорів Банку Росії на засіданні 30 жовтня може прийняти рішення про зниження ключової ставки, яка зараз складає 11% річних — цього чекають 20 опитаних експертів; ще 16 вважають, що регулятор не змінить ставку. На минулому засіданні, 11 вересня, ЦБ залишив значення ставки без змін. У прес-релізі він пояснив своє рішення збільшенням "інфляційних ризиків при збереженні ризиків суттєвого охолодження економіки".

Сформована макроекономічна ситуація — стабілізація цін на нафту, зниження тиску на рубль, слабка економічна активність — сприяє тому, щоб ЦБ повернувся до політики зниження ключової ставки, вважає економіст Citi в Росії, Казахстані та на Україні Катерина Власова.

Економіст BNP Paribas по Росії Ельдар Вахітов назвав п'ять причин для зниження ставки на 50 б.п., до 10,5%. По-перше, інфляція пройшла пікове значення в серпні і надалі буде сповільнюватися через скорочення споживчого попиту і ефекту високої бази, упевнений він.

«При цьому непроста економічна ситуація, скорочення роздробу і падіння реальних заробітних плат не дозволяють з упевненістю говорити про те, що найнижча точка падіння економіки пройдена», — продовжує Вахітов.

Ще один аргумент на користь зниження ставки — у жовтневому зміцненні рубля до долара і євро. Пом'якшення позиції ФРС США з приводу підвищення своєї ставки також має підтримати рубль і зміцнити бажання ЦБ знизити ставку вже в жовтні, додає він. Крім того, уряд прийняв досить консервативний бюджет — пенсії будуть індексовані всього на 4%, зарплати держслужбовців заморожені.

Існує й думка, що Банк Росії знизить ставку тільки на 25 б.п., до 10,75% річних — про це говорить головний експерт Центру економічного прогнозування Газпромбанку Єгор Сусін, додаючи, що ГПБ не розглядає таке пониження в якості базового сценарію.

Останні опитування, проведені компанією "Інфом" на замовлення ЦБ, фіксують продовження зростання інфляційних очікувань у вересні, згодна макроаналітик Райффайзенбанку Марія Помельнікова. За оцінками регулятора, не знижується і трендова інфляція — показник, що відображає монетарні ризики. Крім того, зниження ставки сприятиме девальвації рубля, додає Хайдаршіна з Газпромбанку.

За даними ЦБ, у серпні-вересні 2015 очікування ослаблення рубля на горизонті 12 місяців зросли до 33% проти 28% у липні, зміцнення рубля очікує вдвічі менше опитаних. Підвищені девальваційні ризики, у свою чергу, нададуть тиск на інфляцію, пише аналітик.

Інфляція до кінця року, на думку експертів, буде дорівнювати 12,98% річних. Думка економістів збігається з оцінкою Банку Росії, який чекає інфляцію на кінець року в діапазоні 12-13%, але песимістичніше, ніж прогноз Мінекономрозвитку — 12,2%.

За минулий місяць рубль зміцнився за рахунок динаміки цін на нафту, оздоровлення платіжного балансу і зниження страновой премії за ризик, пояснює Власова з Citi. На її думку, в короткостроковій перспективі ризики країни продовжать слабшати, і профіцит платіжного балансу буде рости, але ціни на нафту почнуть знижуватися.

Основним негативним фактором для курсу рубля до кінця року буде погашення зовнішнього боргу, пік якого припадає на грудень, нагадує Помельнікова з Райффайзенбанку.

Згідно консенсус-прогнозу економістів, в 2015 році ВВП Росії знизиться на 3,8%, а в 2016-му продемонструє практично нульову динаміку — мінус 0,05%.

Похожие статьи:

Новости БизнесаДолар на позначці 8,89 - закриття міжбанку

IT-ТехнологииAudi переходить на електромобілі

Новости в мирекриза у Росії: рубль та акції дешевшають, кредити дорожчають

Новости БизнесаЗа підтримки РФ завтра Аксьонов ознайомить кримчан з проектом переходу на рублі

Новости БизнесаВ обменниках рухнул доллар

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk