Що буде з пенсіями?

22 мая 2015
4531 просмотр Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8750.jpg

Міністр соціальної політики України Павло Розенко твердо обіцяв до кінця квітня внести на розгляд Верховної Ради законопроект про формування накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Однак, потім він особисто повідомив, що реформа пенсійної системи натрапила на шалений опір бюрократів.

І це притому, що, як сказав той же Павло Розенко: «Сьогодні розрив між доходами Пенсійного фонду та видатками Пенсійного фонду становить близько 81 млрд. гривень. Це можна назвати дефіцитом, можна дотацією, але сьогодні всі ці кошти передбачені у державному бюджеті України, і саме державний бюджет України покриває повністю цей дефіцит ».

Отже, чому раптом взялася така гігантська «діра» в ПФУ? А взялася вона, насамперед, від провальної пенсійної реформи. Ще тоді, коли екс-віце прем'єр-міністр С.Тігіпко невдало намагався перейти від розподільного механізму до накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Що значить в наших умовах розподільний рівень пенсійної системи?

Це коли нашим пенсіонерам виплачуються пенсії з внесків працюючих. А накопичувальний рівень — це коли пенсії виплачуються з того обсягу коштів, який ви самі накопичили. У теорії і в пропонованій міністерством схемі все виглядає прекрасно. Але коли влада заявила, мовляв, була одна система, а тепер ми переходимо до іншої, ось тут ті, кому залишилося всього кілька років до пенсії, почали питати: «А де моя пенсія, адже ми вже десятки років відпрацювали і у нас немає ніяких накопичень? ».

Що, по суті, виходить? А виходить наступне. Тепер належить одночасно виплачувати пенсії нинішнім пенсіонерам і збирати грошові кошти працюючим зараз. Виникає ефект подвійного тягаря, тобто коли треба одночасно і виплачувати пенсії, і формувати пенсійні накопичення. За розрахунками експертів, цей ефект подвійного тягаря триватиме близько 50 років і досягне свого максимуму через 22 роки після початку введення накопичувального рівня пенсійної системи, а саме в 2038. Адже, як заявляв Павло Розенко, в 2016 році буде введена накопичувальна система пенсійного забезпечення.

А тепер ключове питання: «Чи варто через цей ефект подвійного тягаря проводити таку пенсійну реформу?». До речі, у нас немає у світі країн (за виключенням не особливо успішної практики в Чилі), коли б держава переходила від розподільного до накопичувального механізму. Більше того, математично доведено багатьма експертами, що якщо у нас не нульові адміністративні витрати на обслуговування накопичувальної системи, а такого просто не може бути, то вона свідомо менш ефективна, ніж розподільна.

Як показує практика, ті кошти, які накопичує молоде покоління, швидко знецінюються. І, найімовірніше, складеться в перспективі ситуація, як з нашим Пенсійним фондом України, коли нинішнім пенсіонерам ці пенсійні гроші не дали, але в майбутньому вони все одно не дістануться. А збільшення пенсійного віку в Україні — це означає, що буде менше потреб у виплаті пенсій.

Що в підсумку можна підкреслити? Ні законодавча, ні виконавча влада не вирішують пенсійні проблеми, вони їх тільки відсувають на більш пізній період. Навіть не намагаються розібратися з тим, що за попередні роки робили не так у реформуванні пенсійної системи України, і навіть не намагаються виправляти помилки попередників. Але біда не пішла, її лише відсунули.

Похожие статьи:

Малый и средний бизнес в УкраинеКогда заканчиваются деньги, начинаются реформы

Новости Украины«Твои новые спасатели» или реформа Пожарной инспекции.

Новости ПолитикиКонституционный Суд Украины подлежит реорганизации

РелизыСписок медицинских услуг, которые останутся бесплатными после проведения реформ

РелизыВР принята пенсионная реформа Гройсмана.Основные положения

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети